Czwartek, 16 lipca 2020 r.   Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Dom Zdrowienia
2020-06-30, 11:30 Maciej Wilkowski/Redakcja

Zyskaj pewność! Zgłoś autobus do kontroli - wykaz punktów

Policja przy kontrolach autokarów współpracuje z ITD. Fot. Policja
Policja przy kontrolach autokarów współpracuje z ITD. Fot. Policja
Wraz z początkiem wakacji rozpoczęła się policyjna akcja kontroli autokarów przewożących dzieci na letni wypoczynek. W województwie kujawsko-pomorskim jest 19 miejsc, w których sprawdzane są pojazdy oraz ich kierowcy.
Aspirant Remigiusz Rakowski w Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zachęca do wcześniejszego zgłaszania policjantów autokarowych wyjazdów.

- Jeżeli policjanci będą wiedzieć o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem wówczas na dane miejsce podjadą funkcjonariusze, którzy szczegółowo skontrolują taki autobus. A jeżeli tych autobusów byłoby na przykład więcej - w Bydgoszczy czy Toruniu - wówczas mocno współpracujemy z Inspekcją Transportu Drogowego, która również przyjeżdża na miejsce i wspólnie kontrolujemy stan techniczny i trzeźwość kierowców - powiedział asp. Remigiusz Rakowski.

Z roku na rok jest mniej pojazdów w złym stanie technicznym - dodaje.

- Wszyscy mamy świadomość, że jeżeli kierowca, przewoźnik spodziewa się kontroli przez policję czy przez inspekcję, to wówczas dba o autobus, dba o jego stan techniczny i właśnie dzięki temu stan techniczny pojazdów jest coraz lepszy - zauważa asp. Remigiusz Rakowski.

Podczas ubiegłorocznych wakacji policjanci w naszym regionie skontrolowali 350 autokarów. 12 z nich miało usterki. 9 nie zostało dopuszczonych do dalszej jazdy.
Mówi asp. Remigiusz Rakowski

Dla rodziny

2020-07-16, godz. 07:02 Kraina Dobrych Myśli. Licytuj i pomagaj zorganizować terapię dla chorych dzieci Śmiech jest lekarstwem na wszystko. Fundacja Dr Clown rozpoczyna aukcję na rzecz pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej przy szpitalu ... » więcej 2020-07-15, godz. 20:50 Mammobus jeździ po regionie. Sprawdź, kiedy w lipcu parkuje u Ciebie [harmonogram] Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Warto regularnie robić badania, by wykryć go jak najwcześniej. Nie trzeba daleko jecha ... » więcej 2020-07-15, godz. 19:12 Emilewicz: bon turystyczny jest skierowany do wszystkich rodzin z dziećmi - Bon turystyczny jest pomocą dla polskich rodzin i polskiej turystyki - podkreśliła cytowana w środowym komunikacie wicepremier i szefowa resortu rozwoju Jad ... » więcej 2020-07-15, godz. 18:00 Na tych studentów można liczyć! Trzeci wiek licytował dla zwierząt [wideo, zdjęcia] Aukcja obrazów i sprzedaż rękodzieła - w ten sposób seniorzy z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dołożyli swoją cegiełkę do pomocy bydgoskiemu sc ... » więcej 2020-07-15, godz. 15:42 Kolorowe widowisko przed szpitalem i megapaki dla małych pacjentów [wideo, zdjęcia] Niezwykłą imprezę zorganizowano w środę dla małych pacjentów szpitala im. Jurasza w Bydgoszczy. Kolorowi bohaterowie dziecięcych bajek tańczyli na parkingu pr ... » więcej 2020-07-15, godz. 13:00 Dla tych, których kręcą wodne rozrywki, policja nakręciła ten filmik [wideo, foto] Rozpoczęła się kolejna edycja dorocznej akcji MSWiA pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Promuje ją filmik nagrany przez policjantów z Komendy Powiatowej ... » więcej 2020-07-14, godz. 09:10 Forodońskie „Europodwórka" coraz bliżej! Wolontariusze przejdą testy Już po raz dziesiąty odbędzie się organizowany przez Fundację „Wiatrak” projekt „Europodwórka”. W tym roku do Bydgoszczy przyjedzie 12 zagranicznych wolontari ... » więcej 2020-07-14, godz. 07:04 Rusałki, mówiące ptaki i Królowa Nocy. Wakacje w Muzeum Etnograficznym „Wehikuł czasu”, „Bajeczny czwartek”, „Etnoigraszki” oraz piątki z przewodnikiem w Olenderskim Parku Etnograficznym w Wielkiej Nieszawce - to wakacyjne wydarz ... » więcej 2020-07-13, godz. 18:48 Ma tylko dwa miesiące, a już walczy o życie. Mały Nikodem potrzebuje pomocy! Paweł i Kamila Topolińscy z Bydgoszczy od tygodnia wiedzą, że ich syn zaczął umierać. Nikoś ma szansę na przeżycie, jednak pilnie potrzebuje leczenia, które j ... » więcej 2020-07-13, godz. 07:06 Pamięć potrzebuje obrazów. Bydgoska delegatura IPN zaprasza na kilka wystaw Setna rocznica plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu, setna rocznica Bitwy Warszawskiej i 40. rocznica powstania 'Solidarności'. To trzy wydarzenia, do któ ... » więcej
1234567