Poniedziałek, 16 grudnia 2019 r.   Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Alicji
Pożar domu jednorodzinnego w Zalesiu Królewskim koło Świecia. Do szpitala trafiła starsza kobieta
Pożar domu jednorodzinnego w Zalesiu Królewskim koło Świecia. Do szpitala trafiła starsza kobieta
Pożar domu jednorodzinnego w Zalesiu Królewskim koło Świecia. Do szpitala trafiła starsza kobieta
Polskie Radio PiK » Regionalny Punkt Widzenia

Regionalny Punkt Widzenia

16 grudnia 2019

Są młode i aktywne. Pracę łączą z rodzicielstwem. W życiu nie zapominają też o dobrej zabawie. W audycji z cyklu „Regionalny Punkt Widzenia” spotkanie Michała Słobodziana z mieszkankami Wieldządza w gminie Płużnica, które założyły pierwszą w gminie kobiecą drużynę strażaków-ochotników.

15 grudnia 2019

Czas przemocy, prześladowań i donosów, ale także okres walki i niezłomności. Wyjątkowo w niedzielnej audycji z cyklu „Regionalny Punkt Widzenia” Michał Słobodzian powraca do polskiej rzeczywistości lat 80' XX wieku, przypominając m.in. działania Służby Bezpieczeństwa wobec toruńskiego jezuity, ojca Władysława Wołoszyna.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 15.12.2019

13 grudnia 2019

Jakie mogą być polityczne konsekwencje sprawy Mariana Banasia? Szef Najwyższej Izby Kontroli mimo sugestii władz Prawa i Sprawiedliwości nie zamierza rezygnować ze stanowiska. W audycji porozmawiamy także między innymi o coraz większym chaosie prawnym w wymiarze sprawiedliwości i o szansach Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich.

O tym goście w audycji Michała Słobodziana:
- prof. Magdalena Mateja, medioznawca z UMK w Toruniu;
- prof. Janusz Golinowski, politolog z UKW w Bydgoszczy;
- dr Patryk Tomaszewski, politolog z UMK w Toruniu.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 13.12.2019

12 grudnia 2019

Zgodnie z japońską sztuka porządkowania, powinniśmy wyrzucać to, co nie wywołuje w nas radości. Gdyby przenieść tę metodę do naszego życia, to może powinniśmy odrzucić: spotkania z ludźmi, którzy źle na nas działają, rozmowy o niczym, branie na siebie cudzych obowiązków, roztrząsanie naszych niepowodzeń, nadmierne przejmowanie się opinią innych?

Goście Ewy Dąbskiej:
- dr Elżbieta Okońska - pedagog UKW, Prezes Fundacji Laboratorium Bezpieczeństwa;
- Nadia Kostrzewa - Nowak - psycholożka i psychoterapeutka;
- dr Piotr Domeracki - filozof i etyk UMK.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 12.12.2019

10 grudnia 2019

W audycji Magdy Jasińskiej z cyklu „Regionalny Punkt Widzenia” odwiedzamy najlepszą, według rankingu Instytutu Książki i Rzeczpospolitej, bibliotekę w Polsce. To Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin im. Jakuba Wojciechowskiego. O pracy, ofercie, nie tylko obejmującej książki, opowiedzą pracownicy, partnerzy, wolontariusze i samorządowcy.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 10.12.2019

9 grudnia 2019

Wsparcie, wzruszające spotkania, lekcja patriotyzmu - harcerze z bydgoskiego ZHR-u już po raz piąty wyjeżdżają na Białoruś by pomóc mieszkańcom Oszmiany. Wyjazd jest charytatywny, ale najważniejsze są spotkania z rodakami, w czasie których wzruszeń nie brakuje. Zaprasza Michał Słobodzian.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 09.12.2019

8 grudnia 2019

W Jemenie ponad siedem milionów ludzi cierpi z głodu. W obozach dla uchodźców w irackim Kurdystanie trwa kryzys humanitarny. Na pomoc czekają uciekinierzy z Wenezueli czy uchodźcy z Somalii. Każdy z nas może mieć realny wpływ na los najbardziej potrzebujących. W niedzielnej audycji opowiemy o działalności Polskiej Akcji Humanitarej, która dociera do ofiar wojen i żywiołów. Przypomnimy także opowieść o misji medycznej w Czadzie.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 8.12.2019

6 grudnia 2019

W audycji z cyklu „Regionalny Punkt Widzenia” Michał Jędryka i jego goście rozmawiają m.in. o pierwszych decyzjach rządu, o roli Donalda Tuska w polskiej i europejskiej polityce, a także o sprawie Mariana Banasia i jej medialnym obrazie. W studiu Polskiego Radia PiK zasiedli: prof. Radosław Sajna i dr Sławomir Sadowski.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 06.12.2019

5 grudnia 2019 - Od dyplomacji do hipokryzji

Gdzie kończy się dyplomacja i poprawność, a rozpoczyna się hipokryzja? Kim jest hipokryta, jak działa i dlaczego tak trudno go zdemaskować? Jak bronić się przed hipokryzją i samemu nie zostać hipokrytą?

O tym goście w audycji Ewy Dąbskiej:
- Anna Michalak - psycholog;
- prof. Roman Leppert - pedagog z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy;
- dr Piotr Domeracki - filozof i etyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu;
- dr Michał Cichoracki - socjolog i filozof z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 05.12.2019
1234567