Niedziela, 16 czerwca 2019 r.   Imieniny: Aliny, Benona, Anety / Rozgłośnia bydgoska nadała pierwszą audycję stereofoniczną (1973)
Polskie Radio PiK » Regionalny Punkt Widzenia

Regionalny Punkt Widzenia

17 czerwca 2019

W "Regionalnym Punkcie Widzenia" przeniesiemy się w czasy, kiedy sklepowe półki świeciły pustkami, a zdobycie papieru toaletowego było luksusem. W audycji odwiedzimy toruński "Dom PRL-u" - nową na mapie miasta atrakcję turystyczną, dokumentującą życie w nieco siermiężnych czasach Polski Ludowej. Zaprasza Michał Słobodzian.

15 czerwca 2019

W nietypowej, bo sobotniej audycji z Michałem Słobodzianem odwiedziliśmy Lipno, gdzie wyjątkowo aktywnie działa kolo Polskiego Związku Niewidomych. Sprawdziliśmy, z jakich propozycji rehabilitacji korzystają niewidomi i słabowidzący. Dowiedzieliśmy się co zrobić, by mimo niepełnosprawności żyć względnie normalnie. Zapytaliśmy także o to, czego osoby niewidome oczekują od osób zdrowych.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 15.06.2019

15 czerwca 2019

W sobotniej audycji odwiedzimy Lipno, gdzie wyjątkowo aktywnie działa kolo Polskiego Związku Niewidomych. Sprawdzimy, z jakich propozycji rehabilitacji korzystają niewidomi i słabowidzący. Dowiemy się co zrobić, by mimo niepełnosprawności żyć względnie normalnie. Zapytamy także o to, czego osoby niewidome oczekują od osób zdrowych.

Na radiową wycieczkę do lipna zaprasza Michał Słobodzian.

14 czerwca 2019

W "Regionalnym Punkcie Widzenia" mówiliśmy m.in. o efektach spotkania prezydenta RP Andrzeja Dudy z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem i politycznych konsekwencjach wyroku dla Tomasza Arabskiego, za organizację lotu do Smoleńska. Tegoroczne wakacje zapowiadają się w polityce wyjątkowo gorąco - w audycji rozmawialiśmy o partyjnych przygotowaniach do jesiennych wyborów parlamentarnych.

Gośćmi Michała Słobodziana byli:
  • dr Izabela Kapsa - politolog z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy;
  • dr Patryk Tomaszewski, politolog z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu;
  • dr Sławomir Sadowski, politolog z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 14.06.2019

13 czerwca 2019

Temat audycji była "Nadzieja"...
  • Czy jest "matką głupich" i świadczy o naiwności, czy też wzmacnia i pozwala przetrwać najgorsze koleje losu?
  • Co jest źródłem nadziei?
  • Kiedy nadzieja prowadzi nas na manowce?
Gośćmi w audycji Ewy Dąbskiej byli :
- dr Elżbieta Okońska - pedagog z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Prezes Fundacji Laboratorium Bezpieczeństwa;
- Nadia Kostrzewa-Nowak - psycholog, psychoterapeuta;
- dr Piotr Domeracki - filozof i etyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu;
- dr Tomasz Marcysiak - socjolog z Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy i Toruniu.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 13.06.2019

11 czerwca 2019

Czy muzyka naprawdę łagodzi obyczaje? Na ile kształtuje nasze gusta i charaktery? Jak instytucje kultury starają się przybliżyć tzw. kulturę wysoką? Czy w modzie jest dziś uczestniczenie w wydarzeniach kulturalnych? W trakcie wtorkowego spotkania próbowaliśmy podsumować kończący się sezon.

Gośćmi w audycji Magdy Jasińskiej byli:
  • Maciej Figas - dyrektor bydgoskiej Opery Nova;
  • Maciej Puto - dyrektor Filharmonii Pomorskiej im. I.J.Paderewskiego w Bydoszczy;
  • Piotr Biskupski - z bydgoskiej Akademii Muzycznej.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 11.06.2019

10 czerwca 2019

Jakie skarby skrywa bydgoskie archiwum? Fot. Krystian Makowski
Jakie skarby skrywa bydgoskie archiwum? Fot. Krystian Makowski
W audycji Michała Słobodziana mówimy będziemy o projekcie edukacyjnym "Archiwa rodzinne Niepodległej". Dlaczego warto zajrzeć do rodzinnych dokumentów? Jak tworzyć drzewo genealogiczne? Jakie skarby skrywa bydgoskie archiwum? Zaprasza Michał Słobodzian.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 10.06.2019

5 czerwca 2019

Koncerty, spektakle, wystawy, zawody sportowe - dziesiątki wydarzeń przez 9 dni. Trwa Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nasz region obchodzi 20-lecie istnienia. Oficjalne uroczystości zaplanowano w najbliższy piątek, 7 czerwca. Tytuły honorowych obywateli podczas uroczystej sesji sejmiku odbiorą: prymas senior abp Henryk Muszyński i fizyk prof. Stanisław Dembiński. Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego obchodzone jest na pamiątkę wizyty w regionie papieża Jana Pawła II, patrona naszego województwa. W audycji powrócimy do czasu jego tworzenia, przypomnimy także ważne słowa jakie do mieszkańców regionu skierował Jan Paweł II. Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego zbiega się w tym roku także z 40. rocznicą pierwszej pielgrzymki papieża do ojczyzny. O tym wszystkim w audycji Michała Słobodziana.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 05.06.2019

3 czerwca 2019

Dla jednych wydarzenie przełomowe, otwierające drogę do budowy wolnej Polski. Dla innych efekt zmowy przy "Okrągłym Stole". 4 czerwca minie 30. rocznica częściowo wolnych wyborów parlamentarnych z 1989 roku. W poniedziałkowej audycji "Regionalny Punkt Widzenia" o znaczeniu wyborów czerwcowych z uczestnikami tamtych wydarzeń rozmawiał Michał Słobodzian.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 03.06.2019
1234567