Sobota, 31 października 2020 r.   Imieniny: Urbana, Saturnina, Krzysztof
Polskie Radio PiK » Porozmawiajmy o kulturze
Ogłoszenie własne nadawcy

Z kulturalnego punktu widzenia...

Porozmawiajmy o kulturze - to audycja w której spotykamy się z artystami, którzy właśnie wydali nową płytę, napisali książkę czy otworzyli swoją wystawę. To rozmowa o projektach i wydarzeniach jakie mają miejsce na Kujawach i Pomorzu, o historii miast regionu, tradycjach oraz obyczajowości obecnych na tych ziemiach.

Relacjonujemy festiwale, które zawsze są okazją do rozmowy o ważnych zjawiskach zachodzących w kulturze.

W każdą sobotę od godz. 15.05 do 16.00 zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek.

24 października 2020

Pisarz i reżyser Marcel Woźniak w toruńskim studiu Polskiego Radia PiK. Fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Pisarz i reżyser Marcel Woźniak w toruńskim studiu Polskiego Radia PiK. Fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Gościem audycji "Porozmawiajmy o kulturze" będzie toruński pisarz i reżyser Marcel Woźniak. Mówić będziemy o jego najnowszej książce "Tyrmand. Pisarz o białych oczach". To druga książka , którą Marcel poświęcił temu legendarnemu pisarzowi. To opowieść o podróży śladami Tyrmanda: na Litwę, do Niemiec, do Ameryki. To miejsca, rodzina, przypadki i spotkani przez Marcela w tej drodze ludzie.
Polskie Radio PiK - Porozmawiajmy o kulturze z 24.10.2020

17 października 2020

Gościem audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek był Artur Zaborski - rzecznik prasowy Festiwalu Filmowego Tofifest, który w Toruniu startuje 17 października. Mówiliśmy o filmach które będzie można zobaczyć w programie festiwalowym, o Złotych Aniołach, które trafią do Agaty Buzek i Łukasza Simlata oraz o Flisaku, którego laureatką jest Roma Gąsiorowska z Bydgoszczy. Wyjaśniliśmy także szczegóły hybrydowej 18. edycji tego wydarzenia. Wszystko w audycji „Porozmawiajmy o kulturze”.
Polskie Radio PiK - Porozmawiajmy o kulturze z 17.10.2020

10 października 2020

Steve Nash w toruńskim studiu Polskiego Radia PiK. Fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Steve Nash w toruńskim studiu Polskiego Radia PiK. Fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Gościem Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek w audycji „Porozmawiajmy o kulturze” był Kacper Nowak czyli Steve Nash - polski dj, remikser, producent, kompozytpr i panista, aktualny Mistrz Świata Funger Drumming. Artysta opowiadał o swoich najnowszych projektach, nie tylko muzycznych, ale także filmowych. Mówił też o tym jak gra się Beethovena na perkusji elektronicznej, o kolejnej współpracy z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną i o pracy na planie filmowym. Dowiedzieliśmy się jak gra się na bananach i farbach.
Polskie Radio PiK - Porozmawiajmy o kulturze z 10.10.2020

3 października 2020

Gościem Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek był Maurycy Męczekalski - szef Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” w Toruniu. Tematem rozmowy były 28. Alternatywne Spotkania Teatralne Klamra 2020. Wydarzenie nie odbyło się w marcu br. Udało się je zorganizować teraz. Poznaliśmy szczegóły programu i artystów, którzy wystąpią na scenie. Rozmawialiśmy także o bezpieczeństwie widzów i o tym jak w obliczu pandemii działa klub.
Polskie Radio PiK - Porozmawiajmy o kulturze z 03.10.2020
12