Koszykówka: Anwil rozbity przez mistrza Polski. Drugi zespół Artego Bydgoszcz wycofany z rozgrywek

2016-09-29, 23:01  Szymon Łożyński
W sparingowym starciu z mistrzem Polski włocławianie byli zdecydowanie słabsi 67:101. Fot. wktanwil.com.pl

W sparingowym starciu z mistrzem Polski włocławianie byli zdecydowanie słabsi 67:101. Fot. wktanwil.com.pl

Włodarze Artego Bydgoszcz podjęli decyzję o tym, by wycofać z rozgrywek pierwszej ligi koszykarskiej kobiet zespół rezerw Artego. Z kolei Anwil Włocławek w jednym z ostatnich sprawdzianów przed startem nowego sezonu przegrał aż 67:101 we własnej hali z mistrzem Polski Stelmetem Zielona Góra.

Włocławianie w ostatnich dniach ciężko trenowali i było to widać na parkiecie w Hali Mistrzów. Przyjezdni sprawiali wrażenie, jakby byli w nieco innym rytmie treningowym, pozbawionym tak dużej pracy nad siłą. Goście objęli prowadzenie 13:0 w pierwszej kwarcie i już do samego końca meczu kontrolowali to co dzieje się na parkiecie.

Dla koszykarzy Anwilu starci z mistrzem Polski było przedostatnim meczem w okresie przygotowawczym. W niedzielę 2 października włocławianie zmierzą się jeszcze z AZS-em Koszalin, ale bez udziału publiczności. Sezon 2016/2017 Tauron Basket Ligi podopieczni Igora Milicicia zainaugurują wyjazdowym spotkaniem z Polpharmą Starogard Gdański (9 października, niedziela, godz. 12:40).

Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra 67:101 (15:28, 19:23, 17:22, 16:28)

W najbliższy weekend startują rozgrywki Tauron Basket Ligi kobiet oraz zmagania w pierwszej lidze koszykarek. Jeszcze na początku tygodnia wszystko wskazywało na to, że na pierwszoligowych parkietach będą walczyć dwie drużyny z Bydgoszczy. Tak się jednak nie stało, bowiem włodarze Artego zdecydowali się wycofać zespół rezerw z tych rozgrywek.

Na taką decyzję mogły mieć wpływ m. in. przenosiny byłego już asystenta Tomasza Herkta w pierwszej drużynie Piotra Kulpekszy, który zdecydował się na pracę z pierwszoligowym zespołem w Arabii Saudyjskiej. W związku z tym nie było osoby, która mogłaby poprowadzić drugi zespół Artego.

Na pierwszoligowych parkietach nasz region będą reprezentować koszykarski MUKS Bydgoszcz, który pierwszy mecz rozegrają na wyjeździe w niedzielę 2 października (15:00) z AZS-em Warszawa. Z kolei Artego Bydgoszcz, srebrne medalistki Tauron Basket Ligi z poprzedniego sezonu, zainaugurują zmagania wyjazdowym starciem z Pszczółką AZS-em UMCS Lublin (02.10 - godz. 17:15).

źródło: wtkanwil.com.pl/pomorska.pl

Sport

Zawodniczka Gwiazdy Bydgoszcz z brązowym medalem ME w szachach błyskawicznych

Zawodniczka Gwiazdy Bydgoszcz z brązowym medalem ME w szachach błyskawicznych

2026-01-10, 14:14
Damian Żurek ze złotym medalem ME w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1000 m

Damian Żurek ze złotym medalem ME w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1000 m

2026-01-10, 12:32
Anioły Toruń zagrają pierwszy mecz w tym roku przy własnej publiczności. Przeciwnik chce rewanżu

Anioły Toruń zagrają pierwszy mecz w tym roku przy własnej publiczności. Przeciwnik chce rewanżu

2026-01-10, 07:05
Miłe złego początki Twarde Pierniki przegrały z osłabioną Arką po słabej końcówce

Miłe złego początki… Twarde Pierniki przegrały z osłabioną Arką po słabej końcówce

2026-01-09, 23:17
Przełamanie na wyjeździe. Energa Manekin Toruń lepsza w Oleśnie

Przełamanie na wyjeździe. Energa Manekin Toruń lepsza w Oleśnie

2026-01-09, 22:42
Złoty start ME. Polskie sprinterki najlepsze w Tomaszowie Mazowieckim

Złoty start ME. Polskie sprinterki najlepsze w Tomaszowie Mazowieckim

2026-01-09, 22:24
Prowadzenie nie wystarczyło. Energa znów bez przełamania z faworytem

Prowadzenie nie wystarczyło. Energa znów bez przełamania z faworytem

2026-01-09, 21:45
Pierwszy set na styku, reszta pod dyktando faworytek. Sokół wraca z Łodzi bez punktów

Pierwszy set na styku, reszta pod dyktando faworytek. Sokół wraca z Łodzi bez punktów

2026-01-09, 20:25
Pierwsza porażka polskich laskarzy podczas halowych mistrzostw Europy. Austria lepsza po zaciętym spotkaniu

Pierwsza porażka polskich laskarzy podczas halowych mistrzostw Europy. Austria lepsza po zaciętym spotkaniu

2026-01-09, 19:34
Polska w półfinale United Cup O awansie zadecydował mikst

Polska w półfinale United Cup! O awansie zadecydował mikst

2026-01-09, 14:40
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę