Tomasz Orwat da sobie jeszcze jedną szansę w żużlu? „Pojadę na kilka treningów i zobaczę, co z tego będzie”

2026-03-10, 08:00  PG
Tomasz Orwat nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, jeśli chodzi o żużlową przygodę/fot. Archiwum/Patryk Głowacki

Tomasz Orwat nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, jeśli chodzi o żużlową przygodę/fot. Archiwum/Patryk Głowacki

Tomasz Orwat to wychowanek żużlowej Abramczyk Polonii Bydgoszcz, który znalazł się na zakręcie kariery. W minionym sezonie sprawdził się natomiast w nowej roli, mianowicie komentatora i eksperta telewizyjnego. Niedawno pojawiła się jednak informacja, że 26-latek raz jeszcze podejmie próbę walki na torze.

Ostatnie sezony nie były dla Orwata udane, a angaż w telewizji mógł dać do zrozumienia, iż zawiesił on karierę. Sam zawodnik rzucił jednak nowe światło na sprawę. Mianowicie sam przyznał się w jednym z wywiadów do podpisania porozumienia z powracającym na żużlową mapę Polski Śląskiem Świętochłowice.

W rozmowie z Polskim Radiem PiK Orwat dokładnie opowiedział o tym, jak wygląda jego sytuacja. – Podpisaliśmy kontrakt warszawski, a to umowa bez zobowiązań. Nie stawiam sobie żadnych konkretnych celów. Pojawię się na kilku treningach i jeśli będę na tyle dobry, że trener uzna, że warto porozmawiać ze mną o normalnym kontrakcie, to będę na to otwarty – przyznał.

Nawet jeśli wychowanek Polonii skończy z karierą żużlowca, nie zrezygnuje definitywnie ze sportu. Orwat przyznał, że obecnie bardzo skupia się na motocyklowych rajdach. – Nie był to super przemyślany pomysł, po prostu obejrzałem materiał o Konradzie Dąbrowskim i stwierdziłem, że to też coś fajnego – przyznał.

– Po kilku miesiącach udało się zorganizować trening w Polsce, później sprawdziłem się na treningach w Dubaju, a następnie wziąłem udział w Rajdzie Baja. Ukończyłem go bez większych komplikacji. Po zawodach uznałem, że chcę iść w to dalej, aż do Rajdu Dakar – dodał.

Pełna rozmowa z Tomaszem Orwatem:

Rozmawiał Patryk Głowacki

Sport

Olimpia tylko remisuje w Chojnicach. Stracona szansa w walce o awans

Olimpia tylko remisuje w Chojnicach. Stracona szansa w walce o awans

2026-05-03, 23:11
Koszmarna pierwsza kwarta, udana końcówka. Astoria znów wygrywa

Koszmarna pierwsza kwarta, udana końcówka. Astoria znów wygrywa

2026-05-03, 21:49
Derby dla Torunia GKM postawił trudne warunki na Motoarenie

Derby dla Torunia! GKM postawił trudne warunki na Motoarenie

2026-05-03, 20:02
Polonia Bydgoszcz nie do zatrzymania. Czwarte zwycięstwo stało się faktem

Polonia Bydgoszcz nie do zatrzymania. Czwarte zwycięstwo stało się faktem

2026-05-03, 15:43
IV Liga: Peleton gubi punkty Chemik z coraz większymi szansami na awans [wyniki 26. kolejki]

IV Liga: Peleton gubi punkty! Chemik z coraz większymi szansami na awans [wyniki 26. kolejki]

2026-05-03, 11:27
Bartnik mistrzem Europy Złoto w Osijeku

Bartnik mistrzem Europy! Złoto w Osijeku

2026-05-03, 10:01
Czas na derby Szykuje się wielkie ściganie na Motoarenie Relacja w PR PiK

Czas na derby! Szykuje się wielkie ściganie na Motoarenie! Relacja w PR PiK

2026-05-03, 06:45
Kowalewska triumfuje w Duszanbe Największy sukces w karierze

Kowalewska triumfuje w Duszanbe! Największy sukces w karierze

2026-05-02, 23:30
Polski wieczór w Landshut Woryna triumfuje, Zmarzlik na podium

Polski wieczór w Landshut! Woryna triumfuje, Zmarzlik na podium

2026-05-02, 22:34
Zryw w końcówce to za mało Twarde Pierniki przegrały ostatni wyjazdowy mecz

Zryw w końcówce to za mało! Twarde Pierniki przegrały ostatni wyjazdowy mecz

2026-05-02, 21:48
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę