Twoja muzyka na naszej antenie

Grasz, komponujesz, masz swój zespół bądź chciałbyś znaleźć muzyków, którzy jak Ty szukają muzycznego zrozumienia dla swoich pomysłów - podziel się nimi z nami! Zamiast chować piosenki do szuflady - przyślij je do nas a my przedstawimy je światu.
W tej audycji dajemy szansę tym, którzy wierzą w siłę swoich słów i nut. W studiu Polskiego Radia PiK pojawiają się goście - artyści, którzy rozpoczynali swoją karierę w podobny sposób oraz tacy, którzy wciąż jeszcze próbują nadać swojej twórczości należyty rozgłos...

O ile jesteście zainteresowani, dostarczcie nam materiał na płycie CD-R albo pocztą elektroniczną do skrzynki pod adresem rock@radiopik.pl - koniecznie w formacie wave lub mp3 (320 kbps). Uwaga! Nie odsyłajcie nas do pobierania Waszych plików ze stron internetowych. Mile widziane będą jednak krótkie notki o wykonawcy, by muzyka na naszej antenie nie pozostawała anonimową.Jeśli chcecie powierzyć nam swój materiał - zadbajcie o to, by zabrzmiał tak, jak chcielibyście usłyszeć go na naszej antenie. Nie przysyłajcie materiału o niskiej jakości. Nie zapominajcie również, że to Rockowa Skrzynka Pocztowa - pamiętajcie jednak, że rock posiada różne oblicza - to nie tylko hałas, którego czasami nie rozumieją rodzice czy sąsiedzi.


25 czerwca 2024

2024-06-25
W ostatni wtorek czerwca wieczorną porą zajrzeliśmy do „Rockowej Skrzynki Pocztowej”. W niej choćby przesympatyczne Agata i Karolina - dziewczyny tworzące pod szyldem JAŚMIN. Z nowym singlem wróciła w czerwcu zdolna tarnowska młodzież z SAD SMILES. Przekonaliśmy się jakie dźwięki połączyły północ z południem pod szyldem OMHS. Z Inowrocławia dotarł debiut ERROR THEORY, o którym opowiadała dwójka rockowych listonoszy - Krzysztof Szajda i Zbigniew Florek. Warto zapoznać się z owocem ich pracy, bo też smakowity i promujący pięknie muzyczną stronę Pomorza i Kujaw. Polecam serdecznie :)ERROR THEORY – The Art Of Death
– Ruth

JAŚMIN – Gdy spotykam wiatr
– Zostań gwiazdą
– Ostatni rzut granatem

AD SMILES – Ozdoba [SP]
– Ozddoba

OHMS – Evolution Of Light
– Evolution Of Light

ERROR THEORY – The Art Of Death
– Unholy

ERROR THEORY – The Art Of Death
– Shall Fall

ERROR THEORY – Acoustic Session
– The Boys Of Summer (Don Henley cover)

ERROR THEORY – The Art Of Death
– Forbidden Muse (feat. Bartosz Kossowicz)

Zbyszek Florek i Krzysiek Szajda w Polskim Radiu PiK. Fot. Kamil Bzdzian
Zbyszek Florek i Krzysiek Szajda w Polskim Radiu PiK. Fot. Kamil Bzdzian/PR PiK
Polskie Radio PiK - 25 czerwca 2024 - Rockowa Skrzynka Pocztowa

28 maja 2024

2024-05-28
W ostatni majowy wtorek sprawdziliśmy „rockowego listonosza”. Co i skąd dźwigać musiał w majowe upały, wichry, ulewy i burze? Znajomym głosem wrócił Grzegorz Kupczyk. Wśród przesyłek zaadresowane przez gdyńską MOZAIKĘ, warszawską NoVelę i krakowski .WAVS. Z archiwów wygrzebała też coś toruńska ekipa HALF LIGHT. Muzyczną korespondencją podzielił się Adam Bień. Jaką misję ma formacja HLA4Transplant? Co przesłali Olek Klembalski i zespół KLINT? Czym zaskakuje spółka Marcin Czerwiński i Piotr Kupicha? Co skrywa rockowa TOŃ? Warto posłuchać :)GRZEGORZ KUPCZYK – Grzegorz Kupczyk
– Głowa Kassandry
– Edi

MOZAIKA – To co mam [SP]

.WAVS – Heavy Pop
– Kiedyś wszystko było Okej
– Od zagłady

HLA4Transplant – Księżyc w fontannie [SP]

OLEK KLEMBALSKI – Moje Miasto [SP]

HALF LIGHT – Cosmic Peaople [SP]

NoVela – Niedzisiejsza [SP

ADAM BIEŃ – List do A. [SP]

MARCIN CZERWIŃSKI & PIOTR KUPICHA – Chcemy być sobą [SP]

KLINT – Nosi mnie [SP]

TOŃ – Korzenie
– Las, głaz, ćma
– Wdech / Wydech

GRZEGORZ KUPCZYK – Grzegorz Kupczyk
– Mówiąc o miłości
Polskie Radio PiK - 28 maja 2024 - Rockowa Skrzynka Pocztowa

30 kwietnia 2024

2024-04-30
Ostatni wtorek kwietnia odesłał nas tradycyjnie do „Rockowej Skrzynki Pocztowej”. Zawirowania aury nie stanęły na drodze cierpliwym listonoszom, którzy dostarczyli do Polskiego Radia PiK interesujące muzyczne przesyłki :) Wśród nic rockowe siły z południa Polski w twórczości zespołu BADdo oraz z nowej płyty WOJCIECHA CIURAJA. Swoimi wizjami podzielili się: trójmiejski SAUTRUS, krakowski .WAVS i łódzki FOR EXAMPLE JOHN. Pomorze i Kujawy reprezentowali: KRIS FORBOT z Bydgoszczy i grudziądzki THE BROKEN BRIDGES. Do tego jeszcze rodzinne trio SANTABARBARA...BADdo – Kruk
– Neverland
– Złodziej
– Po co jest ta gra?

LUCIFER feat. Joakim Nilsson
– I Would Follow You Babe

WOJCIECH CIURAJ – Iluzja dnia
– Kończy się kurs
– Pieśń tarczy

KRIS FORBOT – Nic więcej [SP]
– Nic więcej

SAUTRUS – Lazarus Dilemma
– Cyber City

.WAVS – Heavy Pop
– Okrutnie
– Ptaki

FOR EXAMPLE JOHN
– Too Hard to Decide.
– Stranger

THE BROKEN BRIDGES – Close To The Truth
- Modern World

SANTABARBARA – The Best of Unreleased Hits
– Spadam
Polskie Radio PiK - 30 kwietnia 2024 - Rockowa Skrzynka Pocztowa

26 marca 2024

2024-03-26
Ostatni wtorek marca, a zatem zgodnie z tradycją zaczerpnęliśemy dźwięki z „Rockowej Skrzynki Pocztowej”. Tym razem z udziałem samych doręczycieli :) Waldemar Zadrożny Valdor i Tomasz Piwecki to fundamenty twórczości formacji SYNTHETIC EMBRACE, która niedawno zadebiutowała dużą płytą, wskazując tym samym na bardzo udaną koronowsko-toruńską symbiozę rockową. Oni właśnie dali się namówić na spotkanie, którego zapis zabrzmiał na antenie Polskiego Radia Pomorza i Kujaw. Oprócz tego ŁUKASZ DRAPAŁA i przesyłki od zespołów ALPHADOG i SEZAMKOVA!

ALPHADOG / Poznań
- Za długo

SEZAMKOVA / Dęblin
- Gangsta

ŁUKASZ DRAPAŁA / Warszawa
- Nie będziesz sama

O narodzinach wspólnego projektu, o pasjach i wizjach promocji wewnętrznej i zewnętrznej, o muzyce w życiu prywatnym mówili goście w studiu Polskiego Radia PiK: Waldemar „Valdor” Zadrożny oraz Tomasz Piwecki z koronowsko-toruńskiej bydgoskiej symbiozy rockowej pod szyldem SYNTHETIC EMBACE.

SYNTHETIC EMBACE w studiu Polskiego Radia PiK
Polskie Radio PiK - 26 marca 2024 - Rockowa Skrzynka Pocztowa

27 lutego 2024

2024-02-27
Ostatni wtorek lutego, zatem wyciągnęliśmy przesyłki z „Rockowej Skrzynki Pocztowej”. Co tam wpadło? Choćby nowe dźwięki od dobrze „rockującej” z tarnowskiego SAD SMILES, a także od gdyńskiego LES BIGOS. Swoje przebudzenie po 15-letniej hibernacji artystycznej zasygnalizowała mysłowicka formacja USTA BILIZOWANE. Z nowym singlem już po premierze nowej płyty zabrzmiały bydgoskie BUTELKI ZWROTNE! Z miłosnym choć dynamicznym przesłaniem zaprezentował się 19-letni JAN MAJEWSKI z Radomia. Gośćmi na kujawsko-pomorskiej antenie byli: Piotr Grugel z bydgoskiej grupy ALHENA oraz Marek Habryn z grudziądzkiego zespołu THE BROKEN BRIDGES.

SAD SMILES / Tarnów
– Czuj!

BUTELKI ZWROTNE – Rzeki, kwiaty, drzewa / Bydgoszcz
– Wschodni wiatr

USTA BILIZOWANE / Mysłowice
– Wszechjesień

LES BIGOS – J.E.S.S. / Gdynia
– Mocniej

JAN MAJEWSKINiebezpiecznie Mi / Radom
– Miłość

O planach, o nowych płytach i koncertach mówili goście w studiu Polskiego Radia PiK:
Piotr Grugel z bydgoskiej grupy ALHENA oraz Marek Habryn z grudziądzkiego zespołu THE BROKEN BRIDGES.

Piotr Grugel i Marek Habryn w studiu Polskiego Radia PiK. Fot. Jan Duks
Polskie Radio PiK - 27 lutego 2024 - Rockowa Skrzynka Pocztowa

30 stycznia 2024

2024-01-30
Trudno uwierzyć, że to już ostatni wtorek stycznia, ale za to miesiąc ten przyniósł nam ich aż pięć :) Tradycją ostatniego jest oczywiście przegląd przesyłek, które wpadły do naszej „Rockowej Skrzynki Pocztowej”, a w niej znalazło się jeszcze kilka z ubiegłoroczną datą. Nie zabrakło jednak tych jeszcze premierą gorących :) Wśród kopert z dźwiękami znalazły się takie, które zaadresowali: YANISH, MAIST i SANTABARBARA, BUTELKI ZWROTNE i ROBOTY NA WYSOKOŚCI, zespoły ParaNoise i ColdFire, JAŚMIN i MUD/O, Joasia VORBRODT i Remi JUŚKIEWICZ. A cały przegląd otworzył bydgosko-londyński ATAN :)

ATAN - Amends

ParaNoise - Nowy dzień

YANISH - Ale ja...

SANTABARBARA - Newport

BUTELKI ZWROTNE - Wracam

BUTELKI ZWROTNE - Wszystko co znam

ROBOTY NA WYSOKOŚCI - Zagłada

JAŚMIN - Czerwony piorun

MUD/O - Sweet n Sour

JOANNA M. VORBRODT - Inny świat

MAIST - Chaos w mojej głowie

CZŁOWIEK - Żar

REMI JUŚKIEWICZ - Zła kobieta

ColdFire - Poprzez wiatr
Polskie Radio PiK - 30 stycznia 2024 - Rockowa Skrzynka Pocztowa

26 grudnia 2023

2023-12-26
W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, a tym samym w ostatni wtorek grudnia i 2023 roku w „Rockowej Skrzynce Pocztowej” zabrzmiały zimowo-świąteczne tematy, ale przede wszystkim złożyliśmy wizytę Marcinowi Grzegorczykowi, gitarzyście i współtwórcy sukcesu szczecińskiego zespołu Lebowski.

LES BIGOS - Mizerna, Cicha
MELANIE MAU & MARTIN SCHNELLA - Peace Must Come

Z wizytą u Marcina Grzegorczyka
Polskie Radio PiK - 26 grudnia 2023 - Rockowa Skrzynka Pocztowa

28 listopada 2023

2023-11-28
Co wpadło nam do skrzynki w listopadowych przesyłkach? Choćby rockowy dynamit od toruńskiego REVOLT ACT. Z nowym singlem wróciła bydgoska formacja GRAFFITI. Z Wysp Brytyjskich zajrzał do nas REMI JUŚKIEWICZ. Z cyklu „lepiej późno niż wcale” sięgnęliśmy po przesyłkę warszawskiej grupy DISPELLED REALITY. Na spotkanie w ramach 8. edycji festiwalu „Progressive Evening” zaprosili: ART OF ILLUSION oraz LOVECRAFT. Z listy dobrych „skrzynkowych” znajomych zabrzmiała tarnowska młodzież z SAD SMILES, brodnicki RAYWAH i nowosądeckie SZUMY. Z bluesowo-rockową ofertą ujawnili się: Kuba Andrzejewski, Michał Kielak i reszta wyśmienitego składu formacji RUNKEE. Stare, dobre przeboje z polskiej półki przypomnieli REPLIKANCI i spółka KARAŚ/ROGUCKI. Zaprasza Adam Droździk.

REVOLT ACT
- No Turning Back

GRAFFITI
- Psycho

REMI JUŚKIEWICZ
- Kotek

DISPELLED REALITY
- Uczta

ART OF ILLUSION
- Able To Abide

LOVECRAFT
- Mooneater, pt.1

SAD SMILES
- Rutyna

RAYWAH
- Festiwal Masek

SZUMY
- Kwadratowy

RUNKEE
- Oto ja
- Nie idź tam

REPLIKANCI
- Nienormany świat

KARAŚ/ROGUCKI
- Zaopiekuj się mną
Polskie Radio PiK - 28 listopada 2023 - Rockowa Skrzynka Pocztowa

31 października 2023

2023-10-31
Mariusz Lemański w studiu Polskiego Radia PiK. Fot. Kamil Bzdzian

Mariusz Lemański w studiu Polskiego Radia PiK. Fot. Kamil Bzdzian

Kto wie, jakimi ścieżkami poprowadziłoby Mariusza życie, gdyby nie stare akustyczne pudło Taty znalezione na szafie? Później gitara wsiąknęła na tyle w Jego codzienność, że stała się sposobem na życie i jednym z języków, którym wyraża swoje myśli... O nich, o relacji z instrumentem, jego pojmowaniu, o debiucie autorskim pt. „The Awakening” i o macierzystej grupie FACTOR 8, o przeszłości i wizjach na przyszłość opowiedział Mariusz Lemański doręczyciel dźwięków w październikowej „Rockowej Skrzynce Pocztowej”. Zaprasza Adam Droździk :)
Polskie Radio PiK - 31 października 2023 - Rockowa Skrzynka Pocztowa

O audycji

W ostatni wtorek każdego miesiąca sprawdzamy zawartość naszej skrzynki a najciekawsze przesyłki brzmią na naszej antenie. Zrób pierwszy krok - pozwól swojej muzyce wypłynąć!
Wierzymy w Waszą intuicję, która pomoże Wam określić właściwy poziom, mogący stać się przyczyną zainteresowania ze strony odbiorców Waszej twórczości.

Bądź z nami w kontakcie

"Rockowa Skrzynka Pocztowa"
Polskie Radio PiK
ul. Gdańska 48,
85-006 Bydgoszcz

e-mail: rock@radiopik.pl

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę