Od starych mebli po lokomotywę i samolot. W „Wakacyjnym przewodniku po regionie" zaglądamy do muzeum w Redczu Krukowym
W „Wakacyjnym przewodniku po regionie" przenieśliśmy się w czasie. Zobaczyliśmy jak żyli nasi dziadkowie i pradziadkowie. Sprzęty gospodarstwa domowego, maszyny rolnicze, a także dawne pojazdy można podziwiać w prywatnym Muzeum Techniki Rolniczej i Gospodarstwa Wiejskiego w Redczu Krukowym. Jest nawet stara lokomotywa, tramwaj i ...samolot.
Są dawne sprzęty domowe, auta, a nawet lokomotywa i samolot. Właściciel chętnie dzieli się ze zwiedzającymi ciekawymi opowieściami związanymi z kolekcją.
Jak wspomina, często z ust odwiedzających padają słowa „O, jak u mojej babci". Są stare, stuletnie meble, w tym siennik wypchany słoną lub sianem. Zobaczyć można również stary sprzęt codziennego użytku, warsztat stolarski oraz inne aspekty z dawnych lat, jak chociażby stuletnia apteka. Dla siebie znajdą też coś miłośnicy motoryzacji.
- Mamy ponad sto motorów i motorowerów. Wszelkiego rodzaju. Romety, komarki, MZ-ki, Irze, Panomie, przepiękne Osy. Mamy Junaka z przyczepką. Najlepsze motory, to wiadomo, błeski. Błeska nie zapaliła od kluczyka, to wystarczył popchnąć i działała - dodaje opiekunka.
Oprócz tego w muzeum zobaczymy przede wszystkim schron przeciwbombowy dla jednego żołnierza, samoloty oraz tramwaje.
Więcej o muzeum oraz o jego właścicielu można posłuchać poniżej.
Inne nasze wakacyjne propozycje sprawdzisz TUTAJ.
Zobacz także
Nie tylko rycerze, ale też zioła Anny Wazówny. Golub-Dobrzyń w naszym wakacyjnym przewodniku [zdjęcia]
2025-07-04, 09:05Golub-Dobrzyń kojarzymy głównie przez pryzmat zamku i turnieju rycerskiego, który odbywa się tam co roku w wakacje. Od niedawna jednak miasto promuje się także przy pomocy ziół, które były pasją mieszkającej na zamku Anny Waz… Czytaj dalej »
Toruń. Śladami największego i najlepiej zachowanego zespołu budowli obronnych
2025-07-03, 09:00XIX-wieczna historia miasta nie jest dziś już tematem tabu, ale musiała poczekać na swój czas. W „Wakacyjnym przewodniku po regionie' Iwona Muszytowska-Rzeszotek odkrywa tajemnice toruńskich fortów i schronów. Czytaj dalej »
To największy taki zbiornik w Polsce. Zalew Włocławski czeka na amatorów sportów wodnych [zdjęcia]
2025-07-02, 09:16W „Wakacyjnym przewodniku po regionie” wybraliśmy się nad Zalew Włocławski - można tu żeglować i spróbować kitesurfingu, popłynąć w rejs katamaranem i odpocząć blisko natury. Na przystani jest basen, wodny plac zabaw i baza… Czytaj dalej »
Śladami „Balladyny” i żydowskich osadników. Odkrywamy Piotrków Kujawski [zdjęcia]!
2025-07-01, 09:19Piotrków Kujawski - to kolejny przystanek w naszym cyklu „Wakacyjny przewodnik po regionie”. Miasto ze względu na dużą liczbę żydowskich mieszkańców nazywano kiedyś Piotrkowem Żydowskim. Podążyliśmy śladami właśnie tej… Czytaj dalej »
Startuje nasz „Wakacyjny przewodnik po regionie”. Poznajcie Góry Łosiowe! [zdjęcia]
2025-06-30, 09:12W pierwszym odcinku naszego „Wakacyjnego przewodnika po regionie” odwiedziliśmy Góry Łosiowe. Znajdują się w północnej części województwa, jest tam wiele ciekawych do zobaczenia rzeczy oraz sporo intrygujących historii związanych… Czytaj dalej »
„Wakacyjny przewodnik po regionie”. Odwiedzamy atrakcyjne i intrygujące miejsca
2025-06-28, 19:47Przez całe wakacje będziemy polecać naszym Słuchaczom i Internautom ciekawe miejsca w Kujawsko-Pomorskiem. „Wakacyjny przewodnik po regionie” startuje już w poniedziałek (30 czerwca). Czytaj dalej »