Orędzie marszałka Senatu: Wybory powinny wyłonić najlepszą reprezentację narodu [wideo]
- Apeluję o udział w wyborach; niezależnie od tego, jakie są państwa preferencje personalne, apeluję, abyście wybrali kandydatów, którzy respektują demokrację, praworządność, prawa mniejszości, są pełni szacunku do kobiet - powiedział w czwartkowym wystąpieniu do Polaków marszałek Senatu Tomasz Grodzki.
Wieczorne wystąpienie marszałka Senatu zostało wyemitowane w czwartek m.in. w TVN24 oraz w TVP, gdzie zostało poprzedzone specjalnym komunikatem stacji. - Już w najbliższą niedzielę jako obywatele Rzeczypospolitej wspólnie zdecydujemy o przyszłości naszej ukochanej Ojczyzny. Głęboko wierzę, że każdy z nas chce dla Polski wszystkiego, co najlepsze. Chcemy, by była ona dobrym i przyjaznym domem dla nas, dla naszych dzieci i wnuków. Krajem zasobnym, wolnym i dumnym, gdzie każda Polka i każdy Polak cieszą się wzajemnym szacunkiem, wolnością i osobistym szczęściem. Gdy za naszą wschodnią granicą toczy się wojna, a na świecie wciąż wybuchają nowe konflikty, chcemy, by Polska była bezpieczna - powiedział marszałek Senatu.
- Jesteśmy już tym wszystkim zmęczeni. Inflacją, brakami paliwa, drożyzną, coraz dłuższymi kolejkami do lekarza czy dewastowaniem edukacji naszych dzieci. Widać wyraźnie, że niemal wszystko, czego się ta władza nie dotknie, to psuje. Tak dalej być nie może. Czas na zmiany. Czujemy to wszyscy – w domach, na ulicach, w pracy. Potwierdzają to także liczne sondaże, wskazujące, że zdecydowana większość z nas chce przełomu. Zdecydowana większość Polek i Polaków – i to przeróżnych opcji politycznych – jest przekonana, że tak dłużej po prostu być nie może - oświadczył Tomasz Grodzki. - Dlatego pragnę do państwa zaapelować o udział w wyborach. To święto demokracji, które powinno wyłonić najlepszą możliwą reprezentację narodu w Parlamencie. Niezależnie od tego, jakie są państwa preferencje personalne, apeluję, abyście wybrali kandydatki i kandydatów, dla których konstytucja jest aktem najważniejszym, którzy respektują demokrację, praworządność, prawa mniejszości, osób z niepełnosprawnościami, są pełni szacunku do kobiet, rozumieją potrzebę szczególnej troski o nasze dzieci i seniorów oraz to, że fundamentem dobrobytu i rozwoju naszej Ojczyzny jest obecność i należna nam pozycja w NATO, Unii Europejskiej i we wspólnocie demokratycznych państw wolnego świata" - powiedział marszałek Senatu. Podkreślił, że „w tę niedzielę idziemy na wybory tak naprawdę także po to, by zdecydować, czy chcemy pozostać w Unii Europejskiej".
Zobacz także

Zbigniew Ziobro w Inowrocławiu: Polska jest dzisiaj szczególnie atakowana
2023-09-24, 15:15- Rząd realizuje stanowczą politykę obrony polskich granic - powiedział w Inowrocławiu minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. To w tym mieście stacjonują żołnierze, którzy służyli na polsko-białoruskiej granicy, broniąc naszego… Czytaj dalej »

Posłanki KO zachęcają do głosowania 15 października. Akcja „Kobiety na wybory” w regionie
2023-09-24, 13:43- Doskonale wiemy, że to Koalicja Obywatelska zadba najlepiej o bezpieczeństwo kobiet - przekonywały w Toruniu posłanki Barbara Nowacka, Kinga Gajewska i Iwona Hartwich. Nasz region jest kolejnym przystankiem akcji „Kobiety na wybory”… Czytaj dalej »

Minister Schreiber ogłasza: „Razem piszemy historię”. Po konwencji w Bydgoszczy [zdjęcia]
2023-09-23, 19:03- Wybory zdecydują o tym, czy Polska zawróci z drogi, którą dziś idzie, czy będzie ją kontynuowała, czy głos Polski w Europie będzie wybrzmiewał, czy wszyscy na wszystko znowu będą się zgadzali - powiedział w sobotę w Bydgoszczy… Czytaj dalej »

Beata Szydło w regionie: Rząd musi bronić polskich interesów na arenie międzynarodowej
2023-09-23, 17:15- Wybór jest pomiędzy Polską wolną, rozwijającą się, suwerenną, a pomiędzy Polską, która będzie poddana wpływom zewnętrznym - powiedziała w sobotę w Więcborku wiceprezes PiS Beata Szydło. Była premier odwiedziła też … Czytaj dalej »

Nowa Lewica o budowie 300 tys. mieszkań na tani wynajem. Konwencja w Wiedniu
2023-09-23, 14:37- Planujemy zbudować 300 tys. mieszkań na tani wynajem. W pierwszym roku nasz program będzie kosztował 20 mld zł, będzie sfinansowany m.in. ze środków KPO i obligacji BGK - mówili w sobotę w Wiedniu politycy Nowej Lewicy, którzy… Czytaj dalej »