Po wyborach zmiany w składach rad i władzach gmin w regionie. Kto kogo zastąpi?
Wśród nowo wybranych posłów i senatorów są dotychczasowi samorządowcy, a to oznacza, że ktoś będzie musiał ich zastąpić.
Parlamentarzystą został m.in. Zbigniew Sosnowski, wicemarszałek województwa. Kto zajmie jego miejsce w zarządzie województwa? Decyzja ma zapaść w najbliższy poniedziałek podczas sesji sejmiku. Wcześniej jednak ma dojść do spotkania koalicjantów, podczas którego dojdzie do rozmów na ten temat.
Agnieszka Kłopotek, wybrana do Sejmu, była wiceprzewodniczącą sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Zastąpi ją najprawdopodobniej Ewa Mes.
Ryszard Brejza to prezydent Inowrocławia, który wybrany został do Senatu i będzie zmuszony opuścić dotychczas piastowany urząd. Inowrocławscy radni chcą, aby jego obowiązki objął teraz wiceprezydent Wojciech Piniewski, pojawia się także nazwisko radnego PiS – Jacka Tarczewskiego. Ostateczną decyzję podejmie wojewoda.
Krzysztof Kukucki – pierwszy zastępca prezydenta Włocławka – został senatorem. Jak zapowiada, zamierza być pełnomocnikiem prezydenta do spraw inwestycji i w ten sposób łączyć obowiązki ratuszowe z senatorskimi. Również we włocławskiej radzie miasta zajdą zmiany. Radnego Krystiana Łuczaka, który został posłem, zastąpi najprawdopodobniej Marek Wasielewski.
Do Parlamentu trafi też Marcin Skonieczka, wójt Płużnicy. W tym wypadku decyzję, kto pełnić ma jego obowiązki w gminie, również podejmie wojewoda.
Zmiany zajdą także w powiecie świeckim i Radzie Miasta. Nowa posłanka Iwona Karolewska była bowiem sekretarzem powiatu i radną miasta. W RM może przejąć po niej mandat Monika Tom.
Zobacz także

Młoda Lewica i Socjaldemokraci chcą odsunąć ministra Czarnka i dać podwyżki nauczycielom
2023-09-07, 19:27- Chcemy skupić się na tym, żeby w końcu odsunąć ministra Czarnka od szkoły, by wyrzucić z polskiej szkoły homofobię i hejt - tak mówili podczas konferencji w Toruniu działacze Młodej Lewicy i Federacji Młodych Socjaldemokra… Czytaj dalej »

Kandydat Nowej Lewicy: Będę walczył o budowę ważnej drogi w Grudziądzu
2023-09-07, 15:42Przebudowa trasy średnicowej w Grudziądzu to jeden z głównych punktów programu wyborczego Łukasza Kowarowskiego z Nowej Lewicy. Polityk startujący z pozycji numer trzy w okręgu numer 5 chce zabiegać o dofinansowanie tej inwestycj… Czytaj dalej »

Szef MEiN: „Bon szkolny – poznaj Polskę” to kolejny punkt programu PiS
2023-09-07, 08:30Szef MEiN Przemysław Czarnek ogłosił w czwartek kolejny punkt programu PiS. - To „Bon szkolny - poznaj Polskę”, czyli dofinansowanie wycieczek edukacyjnych dla każdej klasy, każdego ucznia - poinformował. Czytaj dalej »

Jakub Andrzej Lisiecki z Konfederacji kandydatem do Senatu z okręgu włocławskiego
2023-09-07, 08:29Włocławianin Jakub Andrzej Lisiecki z Konfederacji to pierwszy zarejestrowany kandydat do Senatu w okręgu wyborczym nr 13, obejmującym Włocławek oraz powiaty włocławski, aleksandrowski, lipnowski i radziejowski. Czytaj dalej »

Tak się prezentuje Trzecia Droga w Grudziądzu. Co proponują Beata Gurbin i Ryszard Bober?
2023-09-06, 14:00Trzecia Droga zaprezentowała w Grudziądzu swoich kandydatów do Sejmu i Senatu. Z pozycji 3 w okręgu numer 5 wystartuje Beata Gurbin, a wspólnym kandydatem Paktu Senackiego jest Ryszard Bober. Czytaj dalej »