Jarosław Wenderlich: Na gazetę „Jak rząd traktuje naszą Bydgoszcz” wydawane są publiczne pieniądze
Bydgoscy radni Prawa i Sprawiedliwości zwracali uwagę na zbędne – ich zdaniem – wydatki miasta. Kandydujący do Sejmu szef klubu PiS w radzie, Jarosław Wenderlich zapowiedział zwrócenie się do gospodarzy miasta o ich wyjaśnienie.
Polityk chce także, aby na sesji pojawiły się informacje z wykonania budżetu miasta za pierwsze półrocze. Choć władze samorządowe już nie mają takiego obowiązku.
– Jesteśmy bardzo często, a wręcz na każdej sesji rady miasta Bydgoszczy, straszeni sytuacją finansową, jak to jest źle. Jednak z tych dokumentów wcale tak nie wynika. Będziemy wnioskowali o przedstawienie informacji, także wszystkim radnym za pierwszy kwartał. Będziemy pytali o tę propagandową gazetę. Miasto Bydgoszcz wydało gazetkę „Jak rząd traktuje naszą Bydgoszcz”, wydatkuje się na to publiczne pieniądze. W rejestrze jest umowa na 14 tysięcy złotych na druk biuletynu. Będziemy o to pytali – powiedział Jarosław Wenderlich.
Jak dodał radny Prawa i Sprawiedliwości, publiczne środki nie powinny być wydawane w taki sposób. – W naszej ocenie ani ten biuletyn, który trafił do skrzynek mieszkańców, ani wydatkowanie jakichkolwiek środków na promocję Bydgoszczy podczas Campus Polska nie powinno mieć miejsca.
Biuletyn „Jak rząd traktuje naszą Bydgoszcz” pokazywał na konferencji radny PiS, Wojciech Bartoszek.
Jak poinformował nas zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel, Miasto Bydgoszcz było Partnerem Samorządowym wydarzenia Campus Polska Przyszłości, podobnie jak kilkanaście innych polskich samorządów.
Bydgoszcz w wydarzeniu, w którym brało udział kilka tysięcy młodych osób z całej Polski, miało swoje dedykowane stoisko, gdzie prezentowaliśmy informacje o mieście. Dodatkowo Miasto Bydgoszcz było eksponowane w wydarzeniach towarzyszących, m.in. grze terenowej na temat samorządów. Koszt: 15 tysięcy złotych brutto.
Zobacz także

Wynik ogólnokrajowego referendum nie jest wiążący. Za niska frekwencja
2023-10-17, 10:26Frekwencja w referendum ogólnokrajowym 2023 r. wyniosła 40,91 proc. - podano we wtorek na stronie PKW. Oznacza to, że wynik referendum nie jest wiążący. Czytaj dalej »

Zbigniew Sosnowski: Trzeba zbudować kolejny most przez Wisłę i zaporę w Siarzewie [Rozmowa dnia]
2023-10-17, 09:50Wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski, wybrany do Sejmu z listy Trzeciej Drogi, odpowiadał w „Rozmowie dnia' Polskiego Radia PiK m.in. na pytanie, jakie są jego zdaniem kluczowe inwestycje, na które czeka nasz region. Czytaj dalej »

PiS – 35,38 procent, KO – 30,70 procent; Trzecia Droga – 14,40 procent. Dane ze 100 procent obwodów
2023-10-17, 09:16Po przeliczeniu głosów ze wszystkich komisji wyborczych, w wyborach do Sejmu, PiS uzyskało 35,38 procent poparcia, KO - 30,70 procent, Trzecia Droga - 14,40 procent - wynika z danych PKW. Czytaj dalej »

Kto zdobył mandat poselski, a kto go stracił? Wyniki wyborów w Kujawsko-Pomorskiem
2023-10-17, 09:15PKW przedstawiła już dane ze 100 procent komisji. Wiadomo już, kto z naszego regionu dostał się do Sejmu i kto mandatu nie zdobył. Czytaj dalej »

„Już ponad 30 godzin jesteśmy w pracy!”. Członkowie komisji wyborczych są wyczerpani
2023-10-16, 14:01Potrójne głosowanie - do Sejmu, Senatu i w referendum - a do tego rekordowa frekwencja. Wszystko to sprawia, że przy wyborach jest wciąż ogrom pracy. Bydgoska Delegatura Krajowego Biura Wyborczego wskazuje, że występuje sporo błędów… Czytaj dalej »