Lewica w Bydgoszczy: za pieniądze na lekcje religii można wybudować 7 tysięcy mieszkań
Są ważniejsze potrzeby niż religia w szkole – mówił Michał Wysocki, współprzewodniczący Nowej Lewicy w Bydgoszczy i kandydat do Sejmu z okręgu bydgoskiego. Na zorganizowanej przed Urzędem Wojewódzkim konferencji przypomniał, że jednym z postulatów Lewicy jest świeckie państwo.
Wyjaśniał, że wycofanie religii ze szkół to oszczędności, które można przeznaczyć na inne, bardziej istotne sprawy.
– Inicjatywa Świecka wyliczyła, że samorządy w Polsce wydają półtora miliarda złotych rocznie na same lekcje religii. Moim zdaniem w tej chwili są ważniejsze potrzeby, niż religia. Te pieniądze powinny być wydane, chociażby na dofinansowanie Państwowej Inspekcji Pracy, psychiatrii dziecięcej. Za te pieniądze można też wybudować 7000 mieszkań, 200 żłobków czy posadzić 250 tysięcy hektarów lasów. Uważamy, że współczesne państwo demokratyczne to państwo świeckie z realnym rozdziałem państwa od kościoła – podkreślił Michał Wysocki.
Michał Wysocki wyjaśniał, że rozdział państwa od kościoła to m.in. płacenie podatków przez wszystkie kościoły i związki wyznaniowe, także od darowizn i „tacy”, podatek VAT od usług religijnych i kasy fiskalne dla księży.
Zobacz także

Nowy spot PiS: Postaw na tych, którzy trafnie ocenili zagrożenia i dotrzymują słowa
2023-10-13, 13:24- Postaw na tych, którzy zapewnili bezpieczeństwo, rozwój i godne życie Polaków - apeluje w najnowszym spocie wyborczym PiS. Czytaj dalej »

Sypniewski o taśmach Mariana Banasia: Szef NIK nie będzie decydował, z kim wchodzimy w koalicję
2023-10-13, 13:22Liczymy na dwucyfrowy wynik - mówi lider listy wyborczej Konfederacji w okręgu bydgoskim Marcin Sypniewski. Wraz z innym kandydatami podsumował kampanię i program - „piątkę Konfederacji”. Skomentował też ujawnione przez TVP Info… Czytaj dalej »

Zasiłek pogrzebowy, renta wdowia i rewaloryzacje do emerytur. Program Lewicy dla seniorów
2023-10-13, 12:57Kandydaci Lewicy zorganizowali konferencję prasową przy targowisku na Placu Piastowskim w Bydgoszczy. Przedstawili między innymi propozycje dla seniorów. Czytaj dalej »

Hamas wzywa do ataków. „Polska stoi przed perspektywą nowej fali nielegalnej emigracji”
2023-10-13, 11:42Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński zwrócił się w piątek rano do polskich obywateli przebywających za granicą, zwłaszcza w krajach z dużą społecznością imigrantów z Afryki lub Bliskiego Wschodu, z zaleceniem, by… Czytaj dalej »

Łukasz Schreiber: Za czasów KO Polska była szczęśliwa dla mafii paliwowych i nie tylko [Rozmowa dnia]
2023-10-13, 09:48Minister Łukasz Schreiber, komentował w „Rozmowie dnia” Polskiego Radia PiK spot wyborczy Koalicji Obywatelskiej, w którym jest mowa o szczęśliwej Polsce. Czy Polska była szczęśliwa za poprzednich rządów tej formacji — pytał… Czytaj dalej »