Konfederacja rejestruje wyborcze listy okręgu bydgoskiego i zapewnia, że „to silna drużyna”
Konfederacja zgłosiła do rejestracji listy kandydatów na posłów w październikowych wyborach oraz dwóch kandydatów na senatorów w okręgu bydgoskim.
– Pod listami zabraliśmy łącznie około 20 tysięcy podpisów – mówi Marcin Sypniewski, który jest „jedynką” na liście. – Zgłaszamy je dzisiaj do rejestracji do okręgowej komisji wyborczej. Kandydatów na senatorów przedstawiliśmy wcześniej, a są to Krystyna Jarocka w okręgu bydgoskim i Jarosław latawiec w okręgu inowrocławskim. Przedstawiliśmy też wcześniej pierwszą trójkę na liście sejmowej. Listy otwieram ja, Marcin Sypniewski, prawnik i przedsiębiorca z Morzewca, gmina Koronowo. Na drugim miejscu jest Sławomir Ozdyk z Nakła nad Notecią, specjalista od bezpieczeństwa, wykładowca. Na trzecim miejscu jest Michał Kotulski z Ruchu Narodowego z Drzewianowa, gmina Mrocza, robotnik budowlany.
Podczas konferencji prasowej w Bydgoszczy Marcin Sypniewski przedstawił wszystkich kandydatów do Sejmu. Jak powiedział – jest to silna drużyna. Dodał, że przedstawiciele Konfederacji są pełni nadziei na sukces w wyborach.
Więcej w relacji Sławy Skibińskiej-Dmitruk.
Zobacz także
PiS ma 39,81 procent głosów, KO 27,55 procent. To dane PKW z godziny 6:00
2023-10-16, 06:31W wyborach do Sejmu PiS zdobyło 39,81 procent głosów; KO - 27,55 procent; Trzecia Droga - 12,97 procent; Lewica - 8,53 procent; Konfederacja - 7,17 procent - wynika z danych z 5,17 procent obwodowych komisji wyborczych podanych na stronie… Czytaj dalej »
Radość w sztabie Trzeciej Drogi w Bydgoszczy: „Wierzymy, że będziemy współrządzić Polską”
2023-10-15, 23:50W bydgoskim sztabie wyborczym Trzeciej Drogi Polski 2050 po ogłoszeniu wstępnych wyników zapanowała euforia. Czytaj dalej »
Konfederacja w Toruniu: Wygrała walka Platformy z PiS-em i to nie jest korzystne dla Polski
2023-10-15, 23:25- Liczyliśmy na dwucyfrowy wynik - skomentował opublikowane sondaże Jakub Dziadosz, czwórka Konfederacji w okręgu toruńsko włocławskim. Czytaj dalej »
We włocławskim sztabie KO nie było wybuchów radości. „To będą trudne dwa tygodnie”
2023-10-15, 23:14Koalicja Obywatelska swój włocławski wieczór wyborczy zorganizowała w siedzibie Platformy Obywatelskiej przy ul. Bojańczyka. Czytaj dalej »
PiS w Toruniu: Wynik potwierdza, że Polacy wybierają PiS i Zjednoczoną Prawicę
2023-10-15, 23:05- Nie przywiązuję się do wyniku, bo przy tej frekwencji może się okazać, że są zupełnie inne. Na pewno zwyciężyliśmy i z tego się cieszymy - komentuje w Toruniu Maria Mazurkiewicz, kandydatka PiS do Senatu. Czytaj dalej »