Prekampania za pieniądze Miasta? Tak o banerach w Inowrocławiu mówią radni PiS
W Inowrocławiu pojawiły się banery mówiące o stratach, jakie Miasto miało ponieść na skutek decyzji rządu. Radni opozycji uważają, że to część kampanii wyborczej prezydenta tego miasta.
Banery i plakaty mówiące, że Miasto Inowrocław w ciągu 3 lat przez politykę rządu miało stracić aż 58 milionów złotych, można zobaczyć na niektórych wiatach przystankowych, płotach, telebimach czy na budynku Teatru Miejskiego.
– Akcja to część kampanii informacyjnej, która ma na celu wyjaśnienie i dotarcie do szerszego grona odbiorców z informacją, jak wygląda sytuacja finansowa Miasta – mówi Karolina Sobieraj, kierownik Referatu Kultury i Promocji Urzędu Miasta Inowrocławia. Zdaniem ratusza to właśnie przez brak dotacji ze strony rządu Miasto nie wyremontowało basenu odkrytego i ograniczyło kursy miejskich autobusów.
Radny Prawa i Sprawiedliwości Marcin Wroński uważa, że banery to część kampanii wyborczej prezydenta Inowrocławia. – Od pewnego czasu w mediach pojawiają się informacje, że Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia, ma w najbliższych wyborach porzucić miasto na rzecz kandydowania do Senatu i kampania banerowa realizowana w tej chwili w mieście, to nic innego, jak je prekampania wyborcza – mówi.
Urząd Miasta jednak zaprzecza. – Nie jest to absolutnie kampania prezydenta miasta Inowrocławia. To tylko kampania informacyjna, chcemy poinformować mieszkańców, jak faktycznie sytuacja w mieście wygląda – mówi Karolina Sobieraj.
Miasto na banery wydało 2 tys. złotych.
Więcej w relacji Marcina Glapiaka.
Zobacz także
Posłanka Joanna Borowiak: Jestem przekonana, że przypadnie nam tworzenie rządu
2023-10-15, 22:24- Nie było dotychczas takiej sytuacji, żeby jakaś partia trzeci raz wygrała wybory. Prawo i Sprawiedliwość to zrobiło - mówi posłanka PiS z Włocławka Joanna Borowiak. Czytaj dalej »
Bydgoski sztab Konfederacji: Rekordowa frekwencja zaskoczyła, czekamy na oficjalne wyniki
2023-10-15, 22:08- Na pewno wprowadzamy do Sejmu drużynę ideowych ludzi, którzy będą walczyć o realizację naszego programu. Pytanie, ilu ich będzie i jak to się wszystko rozłoży - komentuje Marcin Sypniewski, lider bydgoskiej listy Konfederacji. Czytaj dalej »
Bydgoski sztab Nowej Lewicy: Cieszymy się, że odsunęliśmy PiS od władzy
2023-10-15, 21:49W bydgoskim sztabie Nowej Lewicy ogromna radość. - Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom Kujaw i Pomorza za to, że zaufali nam i 8,6 proc. powiedziało: „tak, możecie dalej rządzić Polską” - komentuje poseł Jan Szopiński. Czytaj dalej »
Politycy Koalicji Obywatelskiej w Toruniu: Wyborcy zdecydowali o zmianie w Polsce
2023-10-15, 21:47- Przed wyborami nie wiedziałem, czy przekroczymy 30 proc., więc 31,6 proc. to dla mnie duży sukces - komentuje poseł Tomasz Lenz. Czytaj dalej »
PiS wygrało niedzielne wybory do Sejmu z wynikiem 36,8 procent. KO ma 31,6 procent
2023-10-15, 21:11PiS zdobyło 36,8 proc., Koalicja Obywatelska - 31,6 proc., Trzecia Droga - 13 proc., Lewica - 8,6 proc., a Konfederacja - 6,2 proc. Wszystkie te komitety uzyskały mandaty poselskie - wynika z sondażu Ipsos. Czytaj dalej »