Polskie Radio PiK
z 22 listopada 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.

6:00 Zawsze Dzień Dobry
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 Regionalny Punkt Widzenia
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

Czy dzisiejszemu światu potrzebni są indywidualiści? 1) Indywidualista a grupa - konflikt czy współpraca? 2) O indywidualistach "na siłę" 3) Od indywidualisty do dziwaka lub odludka. Goście: dr Elżbieta Okońska - pedagog UKW, Prezes Fundacji Laboratorium Bezpieczeństwa, dr Joanna Rajang - psycholog, coach, dr Michał Cichoracki - socjolog i filozof WSG, dr Piotr Domeracki - filozof i etyk UMK.

10:00 PiKtogramy
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.

12:00 PULS REGIONU

Najważniejsze doniesienia z regionu.

12:15 Pytać każdy może
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

W audycji kolejny odcinek ZIELONEJ STREFY. Dowiemy się jakim zainteresowaniem cieszy się ogólnokrajowy program antysmogowy w naszym regionie. Sprawdzimy na jakie jeszcze programy bądź inne formy dofinansowania prócz "Czystego powietrza" mogą liczyć mieszkańcy. Goście: przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Urzędu Miasta Bydgoszczy, Straży Miejskiej i organizacji społecznych.

13:00 Strefa Dobrego Nastroju
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

Informacje ze świata kultury z regionu, kraju i ze świata. Muzyka, m.in. „Z muzycznego kalendarium” oraz pocztówki dźwiękowe w „Muzycznym Kalejdoskopie”. Dla miłośników literatury, kultury, kina: "Niezbędnik coolturalny" i „Kultura do Kwadratu!”. Kinowe rekomendacje w cyklu "Bilety do Kina". A dla kibiców "Sportowe studio". O 14:15 "Słowo o słowie" - Jerzego Bralczyka.

15:00 PULS REGIONU

Najważniejsze doniesienia z regionu.

15:07 Popołudnie z nami
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów

16:30 Bliżej życia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Czują się dyskryminowani, chcą więcej zarabiać. Powracamy do postulatów części pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznych w regionie. Pracownicy po studiach podyplomowych chcą zarabiać tyle samo co ich koledzy ze specjalizacją. W tej chwili jako jedyni w kraju zarabiają mniej. Skąd taka różnica? Czy protest pracowników przyniósł efekty?

17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 MSU - Muzyka Spoza Układu
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji posłuchamy nagrań z kompilacji wytwórni Brainfeeder, wśród artystów m. in. Thundercat i Ross from Friends. Płytę wydano z okazji 10-lecia oficyny, która dowodzi muzyk ukrywający się pod pseudonimem Flying Lotus.

19:00 Rock around
Adam Droździk
Autor: Adam Droździk

Coś dla fanów rocka, w szeroko pojętym znaczeniu tego gatunku. Nie stronimy od dźwięków "wysokooktanowych". Nie unikamy nowych spojrzeń na ów gatunek i staramy się pielęgnować "klasyczny" wymiar muzyki rockowej. W audycji pojawiać się będą goście, których twórczość stanowi doskonały przykład na wciąż silne oddziaływanie owego nurtu.

20:00 Magazyn - Na Zdrowie!
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

W programie m.in.: * Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofuje z obrotu popularny lek przeciwzakrzepowy Fraxiparine Multi * Sejmowe komisje zdrowia oraz edukacji, nauki i młodzieży negatywnie zaopiniowały obywatelski projekt o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy * kolejny etap informatyzacji służby zdrowia - rząd przyjął projekt ustawy dotyczący elektronicznych skierowań oraz list oczekujących na świadczenia opieki zdrowotnej * tymczasem ZUS prowadzi szkolenia lekarzy i asystentów medycznych w zakresie poprawnego wystawiania zwolnień lekarskich w formie elektronicznej * W Polsce zainicjowano nową metodę w profilaktyce raka piersi. Mammodiagnostyka to innowacyjne i nieinwazyjne badanie dotykowe * neonatolodzy apelują o wdrożenie programu i utworzenie w każdym województwie specjalistycznych ośrodków kompleksowej opieki nad dziećmi urodzonymi przedwcześnie.

21:00 Dwie strony ekranu
Autor: Iwona Muszytowska - Rzeszotek

Podsumowanie fesiwatu Energa Camerimage.Wspomnienie Witolda Sobocinskiego zmarłego kilka dni temu. swiatowej sławy operatora filmowego. Muzyka z filmu Bohemian Raphsody.

22:00 Wieczorne spotkania
23:00 Regionalny Punkt Widzenia-powtórka
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

Powtórka audycji z godz. 9:05. Czy dzisiejszemu światu potrzebni są indywidualiści? 1) Indywidualista a grupa - konflikt czy współpraca? 2) O indywidualistach "na siłę" 3) Od indywidualisty do dziwaka lub odludka. Goście: dr Elżbieta Okońska - pedagog UKW, Prezes Fundacji Laboratorium Bezpieczeństwa, dr Joanna Rajang - psycholog, coach, dr Michał Cichoracki - socjolog i filozof WSG, dr Piotr Domeracki - filozof i etyk UMK.

0:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.