Polskie Radio PiK
z 4 października 2021 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Daria Kosmala
Autor: Daria Kosmala

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 PiKtogramy
12:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

12:10 Radiokonferencja
Marcin Kupczyk
Autor: Marcin Kupczyk

Goście 'Radiokonferencji"-politycy z regionu- skomentują m.in. przedłużenie obowiązywania stanu wyjątkowego na polsko-białoruskiej granicy oraz konflikt z Czechami w sprawie kopalni Turów.

13:00 Od ucha do ucha
15:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

15:07 Popołudnie z nami
16:30 Nasz mały świat
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Odejścia z pracy lekarzy neurologów spowodowało zamknięcie kilku oddziałów neurologii w regionie. Zamknięto oddziały w Toruniu, Grudziądzu, Inowrocławiu i Włocławku. Spowodowało to wielki problem dla pacjentów i lekarzy czynnych oddziałów. I tak w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy, na tzw. oddziale udarowym ośmiu pacjentów już leży na korytarzu. Jak ta sytuacja będzie rozwiązana. O tym w materiale Żanety Walentyn i Adriany Andrzejewskiej-Kuras, w audycji z cyklu „Nasz mały świat”.

17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

O pół miliona wzrosła liczba uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych. Na koniec drugiego kwartału tego roku z dodatkowego systemu oszczędzania na emeryturę korzystało ponad 2 miliony 300 tysięcy osób. Mimo rosnącego zainteresowania wciąż niespełna 30 procent pracowników uczestniczy w programie. W poniedziałkowej audycji porozmawiamy między innymi o korzyściach płynących z PPK. Sprawdzimy także czy nasze pieniądze inwestowane w system będą bezpieczne.

19:00 Pomorze i Kujawy - nasza historia
Robert Erdmann
Autor: Robert Erdmann

W programie odwiedzimy Tur, gdzie w czasie II wojny światowej funkcjonował niemiecki obóz dla alianckich jeńców. O systemie obozowym na Kujawach i Pomorzu opowie m.in. historyk dr Jan Daniluk.

20:00 Historie słowem pisane
21:00 Wiara tworzy kulturę
22:00 Muzyka po godzinach
0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.