Polskie Radio PiK
z 29 sierpnia 2021 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Agroporanek
Autor: Andrzej Krystek

Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.

7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

"Wybrałam mundur wojskowy". Wódka zniszczyła życie jej ojca i rodziny. Odeszła z domu i zamieszkał w ośrodku dla bezdomnych. Pomógł jej sport. Wygrywała w Kanadzie, Francji, na Litwie w Niemczech, została Międzynarodową Mistrzynią Austrii. Jest wielokrotną medalistką w chodzie sportowym, reprezentantką i mistrzynią Polski. Na igrzyska olimpijskie do Rio de Janeiro jednak nie pojechała. Otworzyła wówczas nowy rozdział życia i dzisiaj jest oficerem Wojska Polskiego. Justyna Świerczyńska chce kontynuować swoją sportową pasję i biegać dla wojska. Mówi otwarcie, że gdyby nie Górka Klasztorna i Maryja nie poradziłaby sobie w życiu.

8:06 Piosenki na życzenie
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.

10:00 Śniadanie z muzami
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W Magazynie m.in.: o koncercie "The Police symfonicznie" w Filharmonii Pomorskiej, relacja z trwającego w Bydgoszczy festiwalu "Pozytywka", o finale rezydencji Grzegorza Bibro w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy. Krzysztof Herdzin opowie o wznowionych próbach do musicalu "Sunset Boulevard", którego premierę zaplanowano na 18 września. będzie o festiwalu Art Moves toruńskiej Galerii Rusz, castingu do filmu bydgoszczanina Jakuba Dropczyńskiego. Dorota Zimna opowie o wyjątkowym koncercie, który odbędzie się 5 września w Kinie Pomorzanin - "Nowy Bach" - czyli przedsmak Bydgoskiej Sceny Barokowej. Powiemy o premierze "Dzieł wszystkich Szekspira" w Teatrze Muzycznym w Toruniu.

12:00 Gramy w Wami
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Dużo muzyki na weekend, pełen relaks oraz trochę ciekawostek i plotek- to wszystko znajdą nasi słuchacze w programie "Gramy z Wami"! ‘’Gramy z Wami’’ łagodnie i pogodnie, ‘’Gramy z Wami’’ największe hity lat 80-tych, 90-tych, ale też XXI wieku

14:00 Wakacyjny PiKnik
17:00 Muzyka i sport
20:00 Ziarna losu
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Audycja oparta na reportażu dokumentalnym, przedstawiająca ważne wydarzenia historyczne, ukazane przez pryzmat losów jednostek i społeczności. Najczęściej dotyczące historii regionu i jego mieszkańców.

21:00 Pomysł, innowacja, Kariera
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji o pracy osób ze spektrum autyzmu w branży IT, rynku smartfonów, samochodach wodorowych i obniżeniu emisji gazów cieplarnianych w kontekście unijnego pakietu Fit for 55.

22:00 Wiadomości i przegląd sportowy

Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce.

22:15 Organizacje Pożytku Publicznego
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w bieżącym roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.

23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

"Wybrałam mundur wojskowy". Wódka zniszczyła życie jej ojca i rodziny. Odeszła z domu i zamieszkał w ośrodku dla bezdomnych. Pomógł jej sport. Wygrywała w Kanadzie, Francji, na Litwie w Niemczech, została Międzynarodową Mistrzynią Austrii. Jest wielokrotną medalistką w chodzie sportowym, reprezentantką i mistrzynią Polski. Na igrzyska olimpijskie do Rio de Janeiro jednak nie pojechała. Otworzyła wówczas nowy rozdział życia i dzisiaj jest oficerem Wojska Polskiego. Justyna Świerczyńska chce kontynuować swoją sportową pasję i biegać dla wojska. Mówi otwarcie, że gdyby nie Górka Klasztorna i Maryja nie poradziłaby sobie w życiu. Powtórka porannej audycji.

0:00 Nuty i minuty
01:11
JEM - THEY