Polskie Radio PiK
z 28 sierpnia 2021 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:40 kolejny odcinek powieści.

6:00 Raz na ludowo
Autor: Andrzej Krystek

Kujawy i Pomorze to region wyjątkowo bogaty etnograficznie. Andrzej Krystek prezentuje sztukę twórców ludowych, zespołów folklorystycznych. Są też relacje z imprez, festiwali, przeglądów folkowych i jarmarków sztuki ludowej.

7:00 Sztuka życia
Agnieszka Marszał
Autor: Agnieszka Marszał

W audycji "Sztuka życia" będziemy szukać eliksiru młodości, ale nie w drogich kremach, ani strzykawkach czy zabiegach medycyny estetycznej, ale w naszych dłoniach. Porozmawiamy o ćwiczeniach twarzy - jak je robić i jakie efekty można osiągnąć, nie tylko na zewnątrz, ale i w naszym wnętrzu. Powtórka.

8:00 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Ostatni weekend sierpnia na Pomorzu i Kujawach zapowiada się niesamowicie i koncertowo, a w sobotni poranek i przedpołudnie zaprosimy naszych słuchaczy m.in. do Świecia na '' Blues na Świecie Festival'' i do Inowrocławia na ''Ino-Rock Festival''. Żeby też trochę osłodzić koniec wakacji- wybierzemy się na ''Festiwal Czekolady'' w Strzelnie, ale będą również rodzinne zaproszenia do JuraParku w Solcu Kujawskim. Poza tym rowerem wybierzemy się na Szubiński Szlak Rowerowy, a w cyklu ''Lubię tu być'' odwiedzimy jedną z wiosek tematycznych regionu- Wioskę Grzybową. Jak zwykle nie zabraknie też dużej porcji wakacyjnej jeszcze muzyki!

11:12
FNS - LATO
12:00 Raz na zielono
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Czy koniec wakacji to koniec lata w ogrodzie? Co zrobić na działce we wrześniu. Kiedy zacząć przygotowania ogrodu do zimowego odpoczynku? Podpowiedzą nasi eksperci w sobotniej audycji "Raz na zielono". Tradycyjnie będzie można do nas zadzwonić i osobiście zadać pytanie. Telefon 52 345 50 90. Startujemy jak zwykle po godzinie 12.00. Audycja z transmisją wideo.

13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Wakacyjny PiKnik
17:00 Muzyka i sport
20:00 Lista Przebojów
22:00 Radio Beat
0:00 Nuty i minuty