Polskie Radio PiK
z 21 listopada 2020 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:40 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.

6:00 Zawsze Dzień Dobry
Ireneusz Sanger
Autor: Ireneusz Sanger

Poranny Magazyn Informacyjny, w którym budzimy region i staramy się podać najważniejsze o poranku wiadomości. Sprawdzamy prognozę pogody na weekend zarówno w regionie, jak i w kraju. Rekomendujemy wydarzenia kulturalne i sportowe. Zaglądamy do regionalnej prasy. W Kalendarium przypominamy ważne wydarzenia. A wszystko to okraszone dobrą muzyką!

8:06 Były to piękne dni
10:06 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Trochę wypraw po Pomorzu i Kujawach, odrobinę historii regionu, kulturę on-line i dużo rozgrzewającej muzyki- to wszystko znajdą nasi słuchacze w sobotnim, przedpołudniowym w programie! Nie odkładajmy aktywności fizycznej do wiosny, nie chowajmy jeszcze rowerów i kijków do piwnic! Byliśmy już w Ostromecku, a teraz zaproponujemy rowerową, jesienną wyprawę w okolice tej atrakcyjnej miejscowości. Dowiemy się też skąd wzięła się nazwa Mąkowarsko i dlaczego warto wyrwać się z domu w listopadowy weekend.

12:00 Raz na zielono
13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Czatuj
Michał Zaręba
Autor: Michał Zaręba

W audycji psycholog Michał Siromski pomoże przejść drugą falę epidemii. Znani w Toruniu ozdrowieńcy przypominają mieszkańcom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Z ekspertem porozmawiamy o konfliktach w komunikacji. W Czatuj kolejny odcinek z cyklu Bohaterowie.

15:00 Porozmawiajmy o kulturze
Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Autor: Iwona Muszytowska-Rzeszotek

W audycji „Porozmawiajmy o kulturze” spotkanie z twórcami kina polskiego, które pokazane było w konkursie filmów polskich na trwającym w Toruniu Festiwalu Filmowym EnergaCamerimage 2020. 28. edycja tego wydarzenia odbywa się online. Dowiemy się jak powstała tragikomedia gangsterska „Magnezja”, jak nakręcono jednym ujęciem katastrofę samolotu w filmie „Polot” i jakim wyzwaniem było nakręcenie scen zbiorowych w filmie „Supernova”. Ponadto spotkamy się z twórcami filmów „Zieja”, „25 lat niewinności” oraz „Eastern”. Zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek.

16:00 Historie słowem pisane
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

„Wie Pani... ich tak łatwo skrzywdzić, tak łatwo oszukać, bo są ufni, szczerzy i mają w sobie gen miłości” - mówił Piotr Częstochowski opowiadając o swojej córce Małgosi i dzieciach z Zespołem Downa. O ich świecie w reportażu Żanety Walentyn.

17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

"Byśmy (...) swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie" - te słowa Piotra Skargi mogą być dewizą życia profesora Jana Hanasza. Tak uważa były działacz toruńskiej Solidarności Jan Wyrowiński. Profesor Jan Hanasz był wybitnym astronomem, ale także filarem podziemnej Solidarności w Toruniu. Współtworzył słynne balonowe radio. W sobotniej audycji przypomnimy postać zmarłego przed miesiącem Honorowego Obywatela Torunia.

19:00 Muzyka po godzinach
20:00 Domówka
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Ty zorganizuj ekipę na sobotni wieczór, a My zorganizujemy muzykę na imprezę ! "Domówka" w Polskim Radiu PiK to największe i najbardziej roztańczone hity lat 80-tych i 90-tych! W każdą sobotę zabieramy Was w czterogodzinną muzyczną podróż w czasie, zaglądamy do kalendarza, rozdajemy płyty i przypominamy utwory wybierane przez naszych słuchaczy. Ten program to także nieznane, maxisinglowe wersje piosenek, mixy utworów i nowe wersje nagrań z lat 80-tych i 90-tych.

22:00 Radio Beat
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

Tym razem głównym bohaterem audycji będzie kolumbijski producent, który przyjął pseudonim Verraco. Jego muzyka to wspaniały przykład IDM czyli Intelligent Dance Music - pod tym angielskim terminem rozumiemy odmianę muzyki elektronicznej, której twórcy poszukują i nie boją się eksperymentów - taki też jest Verraco.

0:00 Nuty i minuty