Polskie Radio PiK
z 26 września 2020 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.

03:15
Jain - Come
04:36
Mrozu - Aura
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Eryk Hełminiak
Autor: Eryk Hełminiak

Poranny Magazyn Informacyjny, w którym budzimy region i staramy się podać najważniejsze o poranku wiadomości. Sprawdzamy prognozę pogody na weekend zarówno w regionie, jak i w kraju. Rekomendujemy wydarzenia kulturalne i sportowe. Zaglądamy do regionalnej prasy. W Kalendarium przypominamy ważne wydarzenia. A wszystko to okraszone dobrą muzyką!

8:06 Były to piękne dni
10:06 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W pierwszy weekend tegorocznej jesieni mamy coś dla tych, którzy nie boją się pogody, chcą wyjść z domu i spędzić czas aktywnie. Znajdzie się też jednak dla tych, którzy wolą przytulne wnętrza sal koncertowych i klubów. Oprócz zaproszeń z największych miast regionu naszych słuchaczy zabierzemy też m.in. do Biskupina i do Kcyni. I chociaż mamy już jesień, to jednak w programie nie zabraknie ożywczej muzyki na sobotnie przedpołudnie.

12:00 Raz na zielono
13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Czatuj
Adriana Andrzejewska-Kuras
Autor: Adriana Andrzejewska-Kuras

W audycji poradzimy jak uchronić się przed cyberatakiem, podsumujemy tydzień zrównoważonego transportu i porozmawiamy o lokalnej historii. Na koniec jak zwykle kolejny odcinek z cyklu "Bohaterowie".

15:00 Porozmawiajmy o kulturze
Autor: Iwona Rzeszotek

Audycja o kulturze: rozmowy z twórcami; wydarzenia kulturalne; pisarze; książki.

16:00 Radiowy Teatr Wyobraźni
17:05 Domówka
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Ty zorganizuj ekipę na sobotni wieczór, a My zorganizujemy muzykę na imprezę ! "Domówka" w Polskim Radiu PiK to największe i najbardziej roztańczone hity lat 80-tych i 90-tych! W każdą sobotę zabieramy Was w czterogodzinną muzyczną podróż w czasie, zaglądamy do kalendarza, rozdajemy płyty i przypominamy utwory wybierane przez naszych słuchaczy. Ten program to także nieznane, maxisinglowe wersje piosenek, mixy utworów i nowe wersje nagrań z lat 80-tych i 90-tych.

19:00 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Najprawdopodobniej w sobotę wieczorem toruńscy żużlowcy będą świętować powrót do ekstraklasy. Stanie się tak jeśli odniosą zwycięstwo lub zremisują w spotkaniu przedostatniej kolejki pierwszoligowych rozgrywek. eWinner Apator podejmie na Motoarenie drużynę Unii Tarnów i trudno oczekiwać, że gościom uda się dokonać sztuki, której nikt w tym sezonie nie dokonał - czyli zwyciężyć na torze lidera. Przypomnijmy, że torunianie wygrali na torze rywala aż 57:33, więc losy punktu bonusowego są praktycznie rozstrzygnięte. Nie znaczy to jednak, że zabraknie emocji. Ambitny zespół gości pokazał nie raz, że potrafi się postawić, a także wygrywać mecze wyjazdowe z teoretycznie silniejszymi drużynami. Życzymy gospodarzom awansu, a kibicom dobrego widowiska, bo to ostatni ligowy pojedynek na własnym torze.

22:00 Radio Beat
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

Tym razem nowość - najświeższa propozycja w serii Dj Kicks czyli cyklu prowadzonego przez wytwórnię K7. To set zrobiony przez Avalon Emerson, amerykańską djkę i producentkę. Zestaw jest bardzo różnorodny, zarówno jeśli chodzi o gatunki muzyczne, jak i lata z których utwory pochodzą.

0:00 Nuty i minuty