Polskie Radio PiK
z 10 lutego 2020 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Daria Kosmala
Autor: Daria Kosmala

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 PiKtogramy
12:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

12:10 Radiokonferencja
Marcin Kupczyk
Autor: Marcin Kupczyk

Goście Radiokonferencji-politycy z regionu-skomentują start kampanii prezydenckiej, wizytę prezydenta Francji oraz powrót problemu budowania metropolii w kilku częściach kraju. Poszukają też odpowiedzi na pytanie jak mają działać Zintegrowane Inwestycje Terytorialne ZiT w naszym regionie : Bydgoszcz i Toruń razem czy osobno? (Nowa Lewica), Zbigniew Sosnowski (PSL), Andrzej Walkowiak (Porozumienie). Audycja z transmisją wideo.

13:00 Od ucha do ucha
15:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

15:07 Popołudnie z nami
16:30 Nasz mały świat
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Czy dwunastolatka może używać cieni do powiek? Czy dziesięciolatka może przyjść na zajęcia do szkoły z pomalowanymi szminką ustami? A może zależy to od koloru pomadki? Niemądre pytania? Być może. Wszystko zależy od punktu widzenia. Tymczasem poznańska Fundacja na Rzecz Praw Ucznia wystosowała trzynaście wniosków do kuratoriów oświaty w kraju z prośbą o wyjaśnienia i z informacją o niezgodnych z prawami ucznia statutach szkół. ... Czy fundacja doprowadzi do zmiany statutów szkół? Czy mamy w tym wypadku do czynienia z typowym konfilktem pokoleń?

17:00 Muzyka po godzinach
18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Monika Siwak
Autor: Monika Siwak

Magazyn poświęcony bieżącym wydarzeniom gospodarczym i społecznym. Tematyka: gospodarka, ekonomia, innowacje, nowe technologie, edukacja, medycyna, sprawy społeczne, trendy, zjawiska, nauka, kultura, lokalne inicjatywy, akcje charytatywne, patronaty.

19:00 Zielona strona życia
Adriana Andrzejewska-Kuras
Autor: Adriana Andrzejewska-Kuras

W audycji poruszamy wątki związane z przyrodą, ochroną środowiska i ekologią. Mówimy o ekologicznych nowościach i zmianach przepisów, a także o aktualnych problemach i wyzwaniach. Pokazujemy też ludzi, którzy żyją zgodnie z naturą i o nią dbają.

20:00 Tajemnice regionu
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Gwałty i zabójstwa. Kobiety ukrywające się w klatkach dla królików. Deportacje na daleki wschód. Demontaż całych fabryk. W poniedziałkowej audycji opowiemy o ciemnej stronie odzyskanej w 1945 roku wolności. Pierwsze miesiące po pokonaniu Niemców były bardzo trudne. Niektórzy sowieccy żołnierze dopuścili się w naszym regionie przestępstw. Z każdym tygodniem nowa władza pokazywała swoje autorytarne oblicze. Szybko zaczęto rozprawiać się z żołnierzami Armii Krajowej. Z Bydgoszczy deportowano mężczyzn, których uznawano za Niemców. Wywożono na wschód całe fabryki. W audycji o trudnym roku 1945-tym. Przybliżymy także postać Jerzego Gadzinowskiego pseudonim Szary, który został stracony w wyniku pokazowego procesu w Bydgoszczy.

21:00 Radio Planet i Komet
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Redmond, mamy problem! – woła świat zawodowej astronomii na widok hordy satelitów Starlink dokonującej inwazji na niebo gwiaździste. Sprawa jest na tyle poważna, że domaga się rozwinięcia w RADIU PLANET I KOMET. Tymczasem w Toruniu powstaje... klasa NASA! A w niej być może czytać będą najnowsze przygody George’a z książki Lucy i Stephena Hawkingów – do wygrania u nas!

22:00 wiadomości
22:04 Polskie granie
23:00 Top Jazz
0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.