Polskie Radio PiK
z 25 grudnia 2018 roku

0:00 Transmisja pasterki z kościoła p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Dębowej Łące.

komentuje: Ewa Dąbrowska.

2:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Eryk Hełminiak
Autor: Eryk Hełminiak

W programie: informacje z Kujaw i Pomorza, o 7:40 "Ekspresem przez historię", tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, dużo muzyki na dobry początek dnia.

8:00 Piosenki na telefon
Autor: Ryszard Lewandowski

Muzyczne życzenia...w jednej chwili do spełnienia. Edycja świąteczna.

10:00 PiKtogramy
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych.

12:00 wiadomości + pogoda
12:05 PiKowe kolędowanie
13:00 Strefa Dobrego Nastroju
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

Informacje ze świata kultury z regionu, kraju i ze świata. Muzyka, m.in. „Z muzycznego kalendarium” oraz pocztówki dźwiękowe w „Muzycznym Kalejdoskopie”. Dla miłośników literatury, kultury, kina: "Niezbędnik coolturalny" i „Kultura do Kwadratu!”. Kinowe rekomendacje w cyklu "Bilety do Kina".

15:00 wiadomości + pogoda
15:05 Świąteczne Popołudnie z nami
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Świąteczne rozważania Sławka Wierzcholskiego, Macieja Świtońskiego i Józefa Eliasza. Dowiemy się też jak Boże Narodzenie spędzali olendrzy. Jak wyglądały święta u protestantów? W świątecznym Popołudniu z nami także kolędy i pastorałki w wykonaniu radiowców.

16:30 Bliżej życia
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Kolegiata św. Piotra i Pawła w Kruszwicy to najstarsza świątynia na Kujawach i jedna z najstarszych w Polsce. Wybudowana w 12 wieku świątynia jest świadectwem wiary mieszkańców tych ziem ale również miejscem pełnym legend. Oto na kolegiacie są znaki, które niektórzy interpretują jako symbole Templariuszy.

17:00 Koncert kolęd i pastorałek: "Zapalcie światła ziemi"

Retransmisja koncertu kolęd i pastorałek z 14 grudnia br. Wykonawcy: Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis, chór dziecięcy "Mała Formacja Chóralna". Koncertem pokierował Piotr Dąbrowski, popularny bydgoski pianista, jazzman, akompaniator, dyrygent i aranżer.

18:00 Przebojowa godzina
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W specjalnym- świątecznym wydaniu audycji, jak zwykle tylko przeboje - tym razem jednak te z dzwoneczkami w tle i ze św. Mikołajem w roli głównej. Usłyszymy największe hity (polskie i zagraniczne) kojarzące nam się ze świętami Bożego Narodzenia. W programie także prezenty płytowe - czyli albumy 'Bravo Hits zima 2019''. ''Płyta Tygodnia'' w Polskim Radiu Pik - to nawet dwie płyty i czterdzieści przebojów! Na kilka dni przed sylwestrem kolejna część serii ''Bravo Hits'' przyda się w kolekcji niejednego słuchacza ''Przebojowej Godziny''...

19:00 Poeci rocka
Adam Droździk
Autor: Adam Droździk

Muzyka rockowa ma różne oblicza - potrafi rozładować nadmiar energii, porwać do tańca, oczarować swoją poezją... Być może poznasz coś, co poruszy Twoją wrażliwą duszę...

20:00 Na szlaku
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji tym razem, a jakże, o świętach Bożego Narodzenia. Opowiemy jak je obchodzono kiedyś w Borach Tucholskich - poznamy borowiackie tradycje, również te kulinarne.

21:00 wiadomości + pogoda
21:06 PiK-owa kawiarenka
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

Świątecznym gościem programu będzie Katarzyna Joanna Kowalska, dziennikarka i autorka książki "Polski El Greco". Opowiemy o niezwykłej historii odkrycia obrazu "Ekstaza św. Franciszka" w Polsce i jego dalszych losach.

22:00 Wieczorne spotkania
23:00 Nuty i minuty
0:00 Nuty i minuty