Polskie Radio PiK
z 15 lipca 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 wiadomości
6:05 Magazyn Wiejski
Autor: Andrzej Krystek

Magazyn ekspercki producentów i konsumentów żywności.

7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

"Dziewczyny z Ośrodka". Mają od 13 do 18 lat, wszystkie z nakazu sądu trafiły do placówki wychowawczej. Ich problemem są nie tylko narkotyki, alkohol, różnego typu uzależnienia, ucieczki, przemoc seksualna, prostytucja, ale też brak rodziców. W Ośrodku mogą ukończyć szkołę, nauczyć się zawodu, pracować ze specjalistami, uwierzyć w siebie i zacząć nowe życie. Bohaterkami audycji są dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. I.Sendlerowej w Samostrzelu i pracownicy Ośrodka.

8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na telefon
Autor: Ryszard Lewandowski

Muzyczne życzenia...w jednej chwili do spełnienia.

10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Śniadanie z muzami
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W programie m.in.: relacja z 22. Festiwalu Piosenki i Kultury Romów w Ciechocinku. Porozmawiamy z Hanną Okońską - Ratajczak (sopran) i Łukaszem Ratajczakiem (tenor)- gwiazdami "Rzeki Muzyki" a także zwiedzimy toruńskie wystawy w CSW, Galerii Wozownia i Młynie Wiedzy. Powiemy również o Przemysłowej Blokadzie Filmowej i wystawie projektów tatuaży Patryka Hiltona w Bydgoszczy.

12:00 Wolna i Niepodległa
Robert Erdmann
Autor: Robert Erdmann

W audycji mowa będzie o relacjach polsko-ukraińskich nie tylko u zarania polskiej i ukraińskiej niepodległości oraz w II RP. Opowie o tym historyk z UMK, przewodniczący Kolegium IPN prof. Wojciech Polak. W programie nie zabraknie cytatów z przeszłości.

13:00 Raz na ludowo
14:00 WAKACYJNY PiKnik
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Czy traktorem można driftować? Jakie skarby skrywa kościół św. Bonawentury? Czy morsy lubią lato? Co trzeba zrobić by wygrać turniej "Wymiatacze"? Między innymi na te pytania odpowiemy w naszym niedzielnym wakacyjnym programie prosto z Pakości. Między godziną 14 a 17 opowiemy między innymi o trwających Dniach Pakości. Pospacerujemy po Kalwarii Pakoskiej, nazywanej Kujawską Jerozolimą. Sprawdzimy jakie artystyczne plany mają Pakościanie i zespół Sensitive to Sound. Zaprosimy także na organizowany w okolicy Pakości wyścig traktorów.

17:00 Po godzinach

100% dobrej muzyki

18:00 Od deski do deski
Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Autor: Iwona Muszytowska-Rzeszotek

W programie echa 24. Toruńskiego Festiwalu Książki, który odbywał się w dniach od 7 do 17 czerwca. Proponujemy spotkanie z autorem biografii Zbigniewa Herberta, którą napisał Andrzej Franaszek. Także spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską autorką książki "Komeda. Osobiste życie jazzu".

19:00 Dwa Teatry 2018
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

Niedawno (2 lipca) zakończył się w Sopocie 18. Festiwal "Dwa Teatry". Laureatami Wielkiej Nagrody Festiwalu, przyznawanej za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Telewizji Polskiej i Teatrze Polskiego Radia, zostali BARBARA KRAFFTÓWNA i FRANCISZEK PIECZKA. W naszym programie relacja ze spotkania z nagrodzonymi.

20:00 Lista Przebojów
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Zagłosuj! Twój głos może być decydujący.

22:00 wiadomości
22:03 Organizacje Pożytku Publicznego
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w 2017 roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.

23:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

"Dziewczyny z Ośrodka". Bohaterkami audycji są dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. I.Sendlerowej w Samostrzelu i pracownicy Ośrodka. Powtórka porannej audycji.

0:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:45 kolejny odcinek książki Bartłomieja Grzankowskiego: "Trzy sztylety” - w interpretacji autora.