Polskie Radio PiK
z 14 lipca 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:45 kolejny odcinek książki Bartłomieja Grzankowskiego: "Trzy sztylety” - w interpretacji autora.

6:00 Zawsze Dzień Dobry
Ireneusz Sanger
Autor: Ireneusz Sanger

Poranny Magazyn Informacyjny, w którym budzimy region i staramy się podać najważniejsze o poranku wiadomości. Sprawdzamy prognozę pogody na weekend zarówno w regionie, jak i w kraju. Rekomendujemy wydarzenia kulturalne i sportowe. Zaglądamy do regionalnej prasy. W Kalendarium przypominamy ważne wydarzenia. A wszystko to okraszone dobrą muzyką!

8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Były to piękne dni
Autor: Zdzisław Pająk

Nagrania z muzycznego archiwum.

10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W programie propozycje aktywnego wypoczynku na wakacje oraz wyprawy w ciekawe miejsca Pomorza i Kujaw. Czas na nowy-dziesiąty już park krajobrazowy w naszym województwie- udamy się więc w tajemnicze Góry Łosiowe. Poszukamy też śladów flisaków w naszym województwie. Będą zaproszenia na koncerty i imprezy plenerowe oraz przegląd prasy lokalnej i dużo muzyki na wakacyjny weekend.

12:00 Raz na zielono
Autor: Andrzej Krystek

Poradnik dla działkowców. Audycja z transmisją wideo.

13:00 WAKACYJNY PiKnik
Autor: Ewa Dąbska i Magda Jasińska

Będziemy w Ciechocinku na 22. Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Kultury Romów. Cygańskie rytmy, bajkowe stroje, taniec i charakterystyczny śpiew tworzą niezwykłe show. Podczas naszego pobytu podpatrzymy próby romskch zespołów, które zjeżdżają na zaproszenie Don Vasyla. Wśród artystów tegorocznego Festiwalu są zarówno soliści i solistki, jak i całe zespoły, orkiestry, grupy taneczne, a nawet aktorzy teatralni. Porozmawiamy z artystami o muzyce romskiej, o zwykłym życiu i problemach na jakie napotykają w Polsce i za granicą. Naszym wejściom z Ciechocinka towarzyszyć będzie też romska muzyka i ta inspirowana kulturą cygańską.

16:00 Popołudnie z reportażem
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

W audycji reportaż Adriany Andrzejewskiej pt. "Wszystko można". Torunianka wyjechała z Polski mając 16 lat. Swoje miejsce na świecie odnalazła w Boliwii. Czy tęskni za Polską? Odpowiedź znajdą Państwo słuchając audycji.

17:00 Muzyka i sport
Autor: Bartosz Kustra

W programie: o rozwijającym się w Bydgoszczy futbolu amerykańskim i o sukcesach bydgoskich Archersów. Zapowiemy mecz na szczycie Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Podsumujemy półfinały piłkarskich mistrzostw świata i przygotujemy kibiców do wielkiego finału i meczu o 3. miejsce. Naszym gościem będzie znana koszykarka Artego Bydgoszcz Agnieszka Szott-Hejmej, która opowie m.in. o współpracy z grupami dziecięcymi i kursach trenerskich, które aktualnie realizuje.

20:00 Domówka
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Muzyka lat 80. i 90. W programie taneczne przeboje z tego okresu – od italo disco po muzykę rockową.

0:00 Nuty i minuty