Polskie Radio PiK
z 25 czerwca 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:45 kolejny odcinek książki Andrzeja Janeczki: "Trzeci Oddech Kaczuchy o życiu i scenie” - w interpretacji autora.

6:00 Zawsze Dzień Dobry
Bogumiła Wresiło
Autor: Bogumiła Wresiło

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 WAKACYJNY PiKnik
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Tysiące kilometrów. Setki miejsc. Turystyczne atrakcje i historyczne ciekawostki. Legendy. Kulinaria. Ekstremalne wyzwania. Lokalne inicjatywy. Ludzie pełni pasji. To będzie wyjątkowe lato na antenie Polskiego Radia PiK. Odwiedzimy: Korytowo, Bukowiec, Przysiersk i Poledno. Bądźcie z nami:)

12:00 PULS REGIONU
12:15 Radiokonferencja
Marcin Kupczyk
Autor: Marcin Kupczyk

Goście Radiokonferencji - politycy z regionu- skomentują powołanie toruńskiego posła na stanowisko ministra rolnictwa i jego pierwsze deklaracje dot. m.in. unijnych funduszy. Zastanowią się jakie pytania powinny się znaleźć w referendum konstytucyjnym. Porozmawiają także o dodatkowym posiedzeniu Sejmu, które ma być poświęcone serii tajemniczych pożarów wysypisk odpadów. Premier powiedział niedawno, że mamy do czynienia z mafią śmieciową. Audycja z transmisją wideo.

13:00 WAKACYJNY PiKnik
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

Z plenerowego studia opowiemy o tym co warto u Was zobaczyć, jak można ciekawie spędzić wakacje, czym żyją mieszkańcy Waszej okolicy.

15:00 wiadomości + serwis sportowy
15:05 Wakacyjne Popołudnie z nami
Ireneusz Sanger
Autor: Ireneusz Sanger

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów

16:30 Bliżej życia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Reportaże z całego regionu, sprawy, które bolą i bulwersują - chcemy być blisko codziennych problemów, chcemy wysłuchać, pomóc.

17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 PULS REGIONU
18:10 Muzyka po godzinach
19:00 Koncertowe Radio PiK
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

Przypomnimy koncert zespołu Kumka Olik z Mogilna. Występ zarejestrowaliśmy w 2011 roku, gdy grupa miała już na koncie dwa albumy i szykowała się do wydania trzeciej płyty. Zabrzmią przeboje znane z debiutu, takie jak: "Zaspane poniedziałki" czy "Korkociągnik".

20:00 Radio Planet i Komet
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Nadchodzi czas Marsa! Czerwona Planeta staje się najjaśniejszym punktem nocnego nieba. Dla mieszkańców Ziemi oznacza to spektakularne zjawiska, których kulminacją będzie Wielka Opozycja Marsa połączona z całkowitym zaćmieniem Księżyca. Zajrzymy także na “egzoplanetarną porodówkę”

21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 Salon klasyczny
Autor: Ewa Dąbska i Magda Jasińska

W programie m.in. spotkanie z Jose Mario Florencio, dyrygentem i nowo powołanym dyr. artystycznym Opery Bałtyckiej. Usłyszymy fragmenty płyty "GAMBA SONATAS" Krzysztofa i Anny Firlus.

22:00 Wieczorne spotkania
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Audycja pt. "Misericordia" to druga część cyklu dokumentalnego Santo Subito, prezentowanego na antenie PR PiK tuż po śmierci Jana Pawła II. Dotyczy tajemnicy Miłosierdzia Bożego, wyjaśnia zagadnienia związane z posługą św. s.Faustyny, dotyczy konsekracji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, nowych form kultu Jezusa Miłosiernego i dwóch pielgrzymek JPII do Polski w 1997 r. i 2002 r. Jan Paweł II Santo Subito cz.II "Misericordia" porusza najważniejsze myśli zawarte w encyklice "Dives in Misericordia". Audycja miała swoją premierę 29.06.2005r.

23:00 Nuty i minuty
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Godzinne spotkanie z muzyką jazzową.

0:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:45 kolejny odcinek książki Andrzeja Janeczki: "Trzeci Oddech Kaczuchy o życiu i scenie” - w interpretacji autora.