Polskie Radio PiK
z 17 czerwca 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 wiadomości
6:05 Magazyn Wiejski
Autor: Andrzej Krystek

Magazyn ekspercki producentów i konsumentów żywności.

7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Co piąta osoba starsza po 65 roku życia doświadcza samotności. Brak opieki, środków do życia, choroby, bezradność wobec rozwijającego się świata i obojętności rodziny zamieniają ich życie w koszmar. Parafialny Zespół Caritas przy parafii Świętego Ducha w Inowrocławiu pomaga osobom starszym i szuka wolontariuszy.

8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na telefon
Autor: Ryszard Lewandowski

Muzyczne życzenia...w jednej chwili do spełnienia.

10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Śniadanie z muzami
Bogumiła Wresiło
Autor: Bogumiła Wresiło

Katarzyna Figura o roli Macochy w spektaklu "Kopciuszek", którego premiera już w czwartek 21 czerwca, na scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy Piosenki Wojciecha Młynarskiego w najnowszym spektaklu "W co się bawić", na małej scenie Teatru Wilama Horzycy w Toruniu. Już za tydzień startuje 22 Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura. W programie 17 koncertów, cztery projekcje filmowe oraz spotkanie z przewodnikiem połączone z koncertem. U nas spotkanie z dyrektorami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, Markiem Czekałą i Mariuszem Smolijem. Ruszył remont Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Ekipy remontowe pracują trochę jak na szpilkach... bo nie wiedzą jakie tajemnice kryje budynek... Sztuka współczesna z kolekcji Wojciecha Fibaka już od 24 czerwca w Galerii Sztuki Nowoczesnej w Bydgoszczy. W Operze Nova trwa rejestracja ścieżki dźwiękowej do "Halki" Stanisława Moniuszki, efektem prac będzie kolejna płyta dvd.

12:00 Wolna i Niepodległa
Robert Erdmann
Autor: Robert Erdmann

Gościem audycji będzie prof. Zbigniew Naworski, prawnik i historyk prawa z UMK. Naukowiec opowie o tym, jak po 1918 r wyglądały prace nad ujednoliceniem systemu prawnego; jak funkcjonowały sądy, prokuratury, czy policja w odrodzonym państwie polskim.

13:00 Raz na ludowo
14:00 Top Jazz
15:00 Od deski do deski
Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Autor: Iwona Muszytowska-Rzeszotek

W audycji polecamy i recenzujemy książki , które będą jak zawsze do wygrania. A będą to „O czym myślą koty. Kocie sekrety oczami naukowców” Thomasa Mc Namee oraz "Włącz DEMOkrację” Roberta Biedronia. W programie także spotkanie z Piotrem Stelmachem gościem trwającego w Toruniu Festiwalu Książki, który opowie o biografii Grzegorza Ciechowskiego „Lżejszy od fotografii”. Zajrzymy także do księgarni Skrzynka na Bajki w Bydgoszczy. Zaprosimy państwa na literackie wydarzenia w naszym regionie. Adres dostępny w sprawie konkursów: sztuka@radiopik.pl.

16:00 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Przed nami długie żużlowe popołudnie i wieczór. W audycji dwie relacje ze stadionów PGE EKSTRALIGI. Mecze rundy rewanżowej rozegrają zespoły z naszego regionu. Pierwszy ruszy do boju MRGARDEN GKM, który o 16.30 rozpocznie mecz z GRUPĄ AZOTY UNIĄ Tarnów. Dla grudziądzkiej drużyny może to być kluczowe spotkanie w tym sezonie, a to dlatego, że obydwa zespoły walczą o utrzymanie i do tej pory nie zdobyły zbyt wielu punktów. Najlepszym rozwiązaniem dla GKM-u byłoby zwycięstwo z punktem bonusowym. W tym przypadku różnica musiałaby wynieść ponad 8 punktów, bo w pierwszej rundzie klub z naszego regionu przegrał w Tarnowie 41:49. Toruński GET WELL do meczu przystąpi o 19.00, a jego wyjazdowym przeciwnikiem będzie FOGO UNIA Leszno. W tym przypadku gospodarze są zdecydowanym faworytem. Losy "bonusa" są raczej przesądzone, bo torunianie przegrali na MOTOARENIE 37:53. Sport lubi jednak niespodzianki i nie jest do końca przewidywalny, a GET WELL przy dobrej jeździe wszystkich żużlowców może nawiązać wyrównaną walkę z lid

21:00 Lista Przebojów
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Zagłosuj! Twój głos może być decydujący.

22:00 wiadomości (3') + Przegląd sportowy

Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce.

22:15 Organizacje Pożytku Publicznego
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w 2017 roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.

23:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Powtórka audycji z godz. 6:05. Co piąta osoba starsza po 65 roku życia doświadcza samotności. Brak opieki, środków do życia, choroby, bezradność wobec rozwijającego się świata i obojętności rodziny zamieniają ich życie w koszmar. Parafialny Zespół Caritas przy parafii Świętego Ducha w Inowrocławiu pomaga osobom starszym i szuka wolontariuszy.

0:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:45 kolejny odcinek książki Andrzeja Janeczki: "Trzeci Oddech Kaczuchy o życiu i scenie” - w interpretacji autora.