Polskie Radio PiK
z 6 czerwca 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:45 kolejny odcinek książki Andrzeja Janeczki: "Trzeci Oddech Kaczuchy o życiu i scenie” - w interpretacji autora.

6:00 Zawsze Dzień Dobry
Eryk Hełminiak
Autor: Eryk Hełminiak

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 Regionalny Punkt Widzenia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Piknik rodzinny i spektakl teatralny - w ten sposób toruńska Fundacja Dorotkowo będzie świętować 10 urodziny. Organizacja pomaga przede wszystkim dzieciom z Zespołem Downa. Skupia rodziców, wolontariuszy, różnego rodzaju terapeutów. Będzie o najbardziej palących problemach osób z Zespołem Downa. Wiele dzieci potrzebuje pomocy lekarzy różnych specjalności praktycznie od urodzenia - czy pomoc jest dostępna? Zapytamy o skuteczną rehabilitację i o bariery jakie świat ludzi zdrowych stawia osobom z Zespołem Downa.

10:00 PiKtogramy
Ewa Kurzawa
Autor: Ewa Kurzawa

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:45 „Trzeci Oddech Kaczuchy o życiu i scenie” - książka Andrzeja Janeczki w interpretacji autora.

12:00 PULS REGIONU
12:15 Pytać każdy może
Bogumiła Wresiło
Autor: Bogumiła Wresiło

Matura i....co dalej ? Zapytamy, czym młodzi ludzie kierują się przy wyborze swojej dalszej ścieżki kształcenia? Kiedy powinni zacząć myśleć o tym, co po maturze? Czy wybierają studia, a może decydują się na przerwę i wyjeżdżają za granicę do pracy, aby podreperować budżet i zdobyć doświadczenie? Jakie kierunki studiów są teraz na topie? Czy kierują się wyborem zawodu rodziców, a może przyjaciół? Czy wybierają studia w kraju, blisko domu czy za granicą? Jak mądrze doradzić i ukierunkować młodego człowieka, w momencie trudnej decyzji? Naszymi gośćmi będą: socjolog dr Michał Cichoracki, Paweł Kuzemko- doradca zawodowy, Michalina Sikorska -tegoroczna maturzystka oraz przedstawiciel rady pedagogicznej z bydgoskiego VIII Liceum Ogólnokształcącego. Do dyskusji zapraszamy też słuchaczy - nasz numer telefonu : 52 345 50 90.

13:00 Strefa Dobrego Nastroju
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

Informacje ze świata kultury z regionu, kraju i ze świata. Muzyka, m.in. „Z muzycznego kalendarium” oraz pocztówki dźwiękowe w „Muzycznym Kalejdoskopie”. Dla miłośników literatury, kultury, kina: "Niezbędnik coolturalny" i „Kultura do Kwadratu!”. Kinowe rekomendacje w cyklu "Bilety do Kina". A dla kibiców "Sportowe studio". O 14:15 "Słowo o słowie" - Jerzego Bralczyka.

15:00 wiadomości + serwis sportowy
15:05 Popołudnie z nami
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów

16:30 Bliżej życia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Prokuratura wyjaśnia czy zrzut wody z zapory we Włocławku mógł zniszczyć gniazda ptaków, objętych ścisłą ochroną gatunkową. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożyło Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. W ocenie ekologów woda mogła zniszczyć ponad 130 gniazd. Ich zdaniem decyzja o zrzucie wody była niezgodna z prawem. Wody Polskie z kolei zapewniają, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurami. Czy zrzut wody można było zatrzymać?

17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 Transmisja "Koncertu z Mistrzem "z Dworu Artusa w ramach obchodów Święta Województwa
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Pory Roku Vivaldiego i koncert skrzypcowy a-moll Bacha zabrzmią podczas transmisji koncertu z Mistrzem. W Dworze Artusa wystąpi Capella Bydgostiensis z koncertmistrzem Sebastianem Czają, w rolę Mistrza wcieli się znany skrzypek - Jan Stanienda. Z Mistrzem zagrają młodzi skrzypkowie - wybrani podczas przesłuchań - uczniowie szkół muzycznych w Bydgoszczy i Golubiu Dobrzyniu: Krystyna Stolarska, Anna Wolska i Filip William Chetwynd. Początek transmisji koncertu z okazji Święta Województwa po godzinie 18.00.

19:00 Muzyka źródeł
20:00 Obywatel PL
Monika Kaczyńska
Autor: Monika Kaczyńska

W Obywatelu powiemy m.in. o udogodnieniu dla rodziców, którzy po urodzeniu dziecka nie muszą już rejestrować go osobiście w urzędzie, a mogą to zrobić przez internet. Będzie też o programie, który ma zmniejszyć zjawisko przemocy domowej i o prawach konsumenta.

21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 Literackie spotkania
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

Gościem "Literackich spotkań" będzie ALINA RZEPECKA - poetka, autorka tomików wierszy "Bezsenność", "Oswajanie snów" i najnowszego "Punkty styczności", tekstów piosenek, członkini wielu grup literackich. Jest matematyczką z poetycką duszą. Urodziła się w Lipnicy na Kaszubach, ale swoje dorosłe życie związała z Bydgoszczą.

22:00 Wieczorne spotkania
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Wojenna historia dwóch chłopców - Polaka i Niemca - w reportażu "To tylko człowiek". W drugiej części usłyszymy reportaż pt.: "W pamięci ślad".

23:00 Regionalny Punkt Widzenia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Piknik rodzinny i spektakl teatralny - w ten sposób toruńska Fundacja Dorotkowo będzie świętuje 10 urodziny. Organizacja pomaga przede wszystkim dzieciom z Zespołem Downa. Skupia rodziców, wolontariuszy, różnego rodzaju terapeutów. Będzie o najbardziej palących problemach osób z Zespołem Downa. Wiele dzieci potrzebuje pomocy lekarzy różnych specjalności praktycznie od urodzenia - czy pomoc jest dostępna? Zapytamy o skuteczną rehabilitację i o bariery jakie świat ludzi zdrowych stawia osobom z Zespołem Downa. Powtórka porannej audycji.

0:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:45 kolejny odcinek książki Andrzeja Janeczki: "Trzeci Oddech Kaczuchy o życiu i scenie” - w interpretacji autora.