Polskie Radio PiK
z 25 lutego 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
6:05 Magazyn Wiejski
Autor: Andrzej Krystek

Magazyn ekspercki producentów i konsumentów żywności.

7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

"Niedobrze, aby człowiek był sam", mówi Bóg. O seksualności kobiety i mężczyzny, wspólnym życiu, rozpoznaniu siebie, emocjach i czynach opowiada "Malina", duszpasterz akademicki z Wrocławia. W młodości mieszkał we wspólnocie z Taize, założył portal 2ryby.pl, żyje ze studentami, jest autorem audiobooków, min. "Małżeństwo od kuchni" i "Temperamenty. Rozwój charakteru". Ks. Mirosław Maliński przypomina: "człowiek to coś więcej niż biologia".

8:06 Piosenki na telefon
Autor: Ryszard Lewandowski

Muzyczne życzenia...w jednej chwili do spełnienia.

10:06 Śniadanie z muzami
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

Duchową strawę stanowią produkty kultury w regionie - z mijającego tygodnia, nieprzeterminowane.

12:00 Wolna i Niepodległa
Robert Erdmann
Autor: Robert Erdmann

Ciąg dalszy opowieści o powrocie Polski nad Bałtyk po latach zaborów, o roli rzek i gospodarki wodnej w odbudowie II RP. W audycji wypowiadają się dr Michał Targowski (UMK), dr Tomasz Neubauer z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni oraz wicedyrektor tego Muzeum Aleksander Gosk.

13:00 Raz na ludowo
14:00 Top Jazz
15:00 Od deski do deski
Bogumiła Wresiło
Autor: Bogumiła Wresiło

Naszymi gośćmi będą: Magdalena Ogórek, która opowie o swojej książce "Lista Wachtera.Generał SS, który ograbił Kraków", Bartosz Szczygielski zdradzi więcej szczegółów ze swojej nowej powieści "Krew". W programie kolejny odcinek powieści A.O.Finna "Kobieta w oknie" - czyta Marcin Przybylski Będzie też o bydgoskich willach, w opracowaniu Agnieszki Wysockiej i Darii Bręczewskiej - Kuleszy "Od historyzmu do modernizmu: bydgoskie wille miejskie i podmiejskie " Tytuł ten będzie można u nas wygrać w konkursie, nasz adres : sztuka@radiopik.pl

16:00 MSU - Młodzieżowa Szkoła Umiejętności
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

O sprawach młodych i dla młodych. Kiedy już omówimy rzeczy poważne i mniej poważne, słuchamy muzyki i polecamy wydarzenia z nią związane. Nowe brzmienia dla młodych ludzi: hip-hop, reggae, nowy rock, elektronika, chill out. Najważniejsze kryterium: muzyka nowa i świeża. Poza tym informacje o koncertach, imprezach i wydarzeniach.

17:00 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Niedzielny sportowy wieczór wypełnią emocje siatkarskie. W Arenie Toruń Poli Budowlani podejmą Pałac Bydgoszcz w kolejnym spotkaniu Ligi Siatkówki Kobiet. Obydwa zespoły zajmują miejsca w dolnej części tabeli i walczą o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Początek meczu o 17.00.

20:00 Lista Przebojów
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Zagłosuj! Twój głos może być decydujący.

22:00 wiadomości (3') + Przegląd sportowy

Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce.

22:15 Organizacje Pożytku Publicznego
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w 2017 roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.

23:00 Pierwszy dzień tygodnia
0:00 Nuty i minuty

Mapa strony