Polskie Radio PiK
z 17 lutego 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Autor: Bartłomiej Grzankowski

Poranny Magazyn Informacyjny, w którym budzimy region i staramy się podać najważniejsze o poranku wiadomości. Sprawdzamy prognozę pogody na weekend zarówno w regionie, jak i w kraju. Rekomendujemy wydarzenia kulturalne i sportowe. Zaglądamy do regionalnej prasy. W cyklu „Po drodze” sprawdzamy sytuację na rynku paliwowym, a w „Erze komputera” śledzimy nowości świata cyfrowego. W Kalendarium przypominamy ważne wydarzenia oraz solenizantów i jubilatów. A wszystko to okraszone dobrą muzyką!

8:06 Były to piękne dni
Autor: Zdzisław Pająk

Nagrania z muzycznego archiwum.

10:06 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Ferie zimowe na półmetku,a co robić w drugim tygodniu wolnym od zajęć szkolnych? Propozycje wypoczynku na Pomorzu i Kujawach, zaproszenia na koncerty i wyprawy w miejsca warte odwiedzenia - to wszystko w programie ''Wsłuchaj się w region''. Udamy się w Bory Tucholskie śladami tajemniczego i pracowitego ludu Kosznajdrów oraz opowiemy naszym słuchaczom; skąd się wzięła nazwa Ciechocinek. Nie zabraknie też przeglądu prasy lokalnej i muzyki na zimowe, sobotnie przedpołudnie.

12:00 Raz na zielono
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Żurawki w roli głównej. Powiemy co to za rośliny i dlaczego warto je uprawiać w ogrodzie. Ponadto podpowiemy jak dobrze przygotować się do nowego sezonu działkowego. Audycja z transmisją wideo.

13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Czatuj
Michał Zaręba
Autor: Michał Zaręba

Audycja adresowana do młodzieży omawiająca sprawy edukacji, wyborów szkół, kierunków studiów, przyszłej pracy, wolności i odpowiedzialności młodego człowieka.

15:00 Porozmawiajmy o kulturze
Autor: Iwona Rzeszotek

Gościem programu będzie Aleksandra Bednarz - przez sześć lat związana była z toruńskim Teatrem W.Horzycy, od ubiegłego roku występuje tu jeszcze gościnnie - bo wybrała życie wędrownego artysty. Pełna pomysłów na siebie i nowe projekty pracuje w całej Polsce z dziećmi, seniorami a także wychowankami zakładów poprawczych. Artystycznie realizowała się ostatnio w Indiach z Instytutem B-61 oraz Chinach, gdzie uczyła się opery pekińskiej. A teraz pracuje nad monodramem, na który otrzymała stypendium Miasta Torunia.

16:00 Popołudnie z reportażem
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Ciekawe reportaże z kraju i regionu. W trakcie programu prowadząca zaprasza do dyskusji zarówno gości w studiu jak i słuchaczy.

17:00 Radiowy Klub Rodzica
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji powiemy o ofercie dla dzieci na ferie, sprawdzimy jak dzieci je spędzają, dotacjach w ramach programu Maluch +. Nie zabraknie cyklu poświęconego problemom osób niepełnosprawnych "Tacy sami".

18:00 Miłe i miłosne
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Czeka nas Smooth Jazz Weekend, czyli żywsza porcja naszej ulubionej muzyki, którą zapewnią m.in. Gabin , Eric Marienthal i Basia z japońskim akcentem ;)

19:00 Piosenki z klasą
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Piosenki "z charakterem": poezja śpiewana, piosenki artystyczne, kabaretowe, aktorskie wykonania. Każda audycja ma inny motyw przewodni zawarty w tekstach prezentowanych utworów.

20:00 Domówka
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Muzyka lat 80. i 90. W programie taneczne przeboje z tego okresu – od italo disco po muzykę rockową.

0:00 Nuty i minuty