Polskie Radio PiK
z 15 lutego 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Bogumiła Wresiło
Autor: Bogumiła Wresiło

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwis dla kierowców, tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 Regionalny Punkt Widzenia
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

O sobie samym czyli czy wiemy, jacy jesteśmy naprawdę? Czy potrafimy dostrzec swoje niedoskonałości i z nimi walczyć? Czy żyjemy tylko dla siebie czy również dla drugich? Goście: 1) dr Elżbieta Okońska - pedagog UKW, Fundacja Laboratorium Bezpieczeństwa 2) Monika Wirżajtys - psycholog 3) dr Wojciech Trempała - socjolog i politolog UKW 4) dr Piotr Domeracki - filozof i etyk UMK 4) dr Piotr Domeracki - filozof i etyk UMK

10:00 PiKtogramy
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:45 odcinek książki "Przylądek dobrej nadziei” Zygmunta Nowakowskiego.

12:00 PULS REGIONU
12:15 Pytać każdy może
Wojciech Sobociński
Autor: Wojciech Sobociński

Temat: samorządy zadecydują, co z całodobowymi sklepami monopolowymi. Za nowelizacją ustawy o o wychowaniu w trzeźwości i ograniczeniu sprzedaży alkoholu, w listopadzie 2017 r. zagłosowało 246 posłów, przeciw było 161, 20 wstrzymało się od głosu. W związku z tym to gminy teraz zdecydują o ograniczeniu nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach. Wcześniej samorządy nie miały narzędzi, za pomocą których mogłyby na tą sytuację wpływać. Co ciekawe, stacje benzynowe również będą traktowane jak sklepy monopolowe. Co jeszcze? Dopytał autor audycji.

13:00 Strefa Dobrego Nastroju
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

Informacje ze świata kultury z regionu, kraju i ze świata. Muzyka, m.in. „Z muzycznego kalendarium” oraz pocztówki dźwiękowe w „Muzycznym Kalejdoskopie”. Dla miłośników literatury, kultury, kina: "Niezbędnik coolturalny" i „Kultura do Kwadratu!”. Kinowe rekomendacje w cyklu "Bilety do Kina". A dla kibiców "Sportowe studio". O 14:15 "Słowo o słowie" - Jerzego Bralczyka.

15:00 wiadomości + serwis sportowy
15:05 Popołudnie z nami
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów

16:30 Bliżej życia
17:00 W dobrym tonie
18:00 PULS REGIONU
18:10 MSU - Muzyka Spoza Układu
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W programie nowe piosenki zespołu Grizzly Bear - amerykańskiej grupy, która porusza się estetyce rocka, ale próbuje nasycić ją elementami folku i brzmieniami eksperymentalnymi.

19:00 Rock around
20:00 Na zdrowie
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

W programie: naukowcy z Bydgoszczy z prestiżowymi nagrodami Światowych Targów Innowacji. Grypa nie odpuszcza, liczba zachorowań stale rośnie. Żelki dla dzieci „Magmisie” pod lupą UOKiK. Chorzy nadal nie mają dostępu do preparatów z marihuany. Bezpłatne badania cytologiczne. Będzie więcej pieniędzy na kolonoskopię. Seniorzy muszą aktualizować informacje w tzw. „Kopertach życia”.

21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 Dwie strony ekranu
Bogumiła Wresiło
Autor: Bogumiła Wresiło

O filmie Stevena Spielberga. "Czwarta Władza" z Meryl Streep i Tom'em Hanks'em. Muzycznie ... piosenki z filmu "Nowe oblicze Grey'a" .

22:00 Wieczorne spotkania
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Porozmawiamy o Lwowskich Orlętach . Czego dokonali i jak dziś czczona jest ich pamięć .

23:00 Regionalny Punkt Widzenia
0:00 Nuty i minuty