Polskie Radio PiK
z 13 lutego 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Eryk Hełminiak
Autor: Eryk Hełminiak

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwis dla kierowców, tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 Regionalny Punkt Widzenia
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Wiekowo to bardzo młode instytucje kultury a już mają przydomek "kultowych". Włocławski Browar B, bydgoski MCK i toruński Młyn Wiedzy - miejsca oblegane przez młodych ludzi. Dlaczego? W czym tkwi tajemnica sukcesu? Do kogo adresowana jest oferta kulturalno - edukacyjna? A ponieważ przed chwilą rozpoczęły się ferie zaprosimy na wydarzenia adresowane do młodych mieszkańców regionu. Goście: - Marzena Matowska - dyrektor bydgoskiego MCK-u - Lidia Piechocka - Witczak - dyrektor Centrum Kultury Browar B - Marcin Centkowski - rzecznik Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

10:00 PiKtogramy
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:45 odcinek książki "Przylądek dobrej nadziei” Zygmunta Nowakowskiego.

12:00 PULS REGIONU
12:15 Pytać każdy może
Bogumiła Wresiło
Autor: Bogumiła Wresiło

Czy uczniowie są przeładowani pracą? Czy w szkole mają za dużo obowiązków, a poza szkołą za dużo zajęć dodatkowych? Czy mają kiedy odpocząć? Na te i inne pytania o obowiązkach uczniów, odrabianiu lekcji w czasie wolnym od szkoły, o wygórowanych ambicjach i oczekiwaniach względem dzieci, odpowiadać będą goście w studio - przedstawiciel Kujawsko-Pomorskiego kuratora oświaty, pedagodzy i nauczyciele. Czekamy też na głosy naszych słuchaczy.

13:00 Strefa Dobrego Nastroju
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

Informacje ze świata kultury z regionu, kraju i ze świata. Muzyka, m.in. „Z muzycznego kalendarium” oraz pocztówki dźwiękowe w „Muzycznym Kalejdoskopie”. Dla miłośników literatury, kultury, kina: "Niezbędnik coolturalny" i „Kultura do Kwadratu!”. Kinowe rekomendacje w cyklu "Bilety do Kina". A dla kibiców "Sportowe studio". O 14:15 "Słowo o słowie" - Jerzego Bralczyka.

15:00 wiadomości + serwis sportowy
15:05 Popołudnie z nami
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów

16:30 Bliżej życia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Od lipca tego roku przestaną obowiązywać tradycyjne, papierowe zwolnienia lekarskie. Zastąpią je zwolnienia elektroniczne. Przeciwko zmianie protestują lekarze. Jak mówią, są miejsca gdzie internet nie działa, problemy mogą być w czasie wizyt domowych, z obsługą internetu kłopoty mają niektórzy starsi lekarze. Medycy proponują by e-zwolnienia były alternatywą dla tradycyjnych. Co na to ZUS?

17:00 W dobrym tonie
18:00 PULS REGIONU
18:10 Przebojowa godzina
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Największe hity ze światowych list przebojów, zakręcone informacje, przebojowi goście i najnowsze płyty! Prawie 60 minut nowej muzyki - przede wszystkim tej wybranej przez samych słuchaczy.

19:00 Poeci rocka
20:00 Na szlaku
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

Dowiemy się, gdzie można w regionie aktywnie spędzić ferie. Sprawdzimy tez co słychać na jednostce Katharsis II, żeglarze próbują ustanowić rekord świata żeglując wokół Antarktydy.

21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 PiK-owa kawiarenka
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W programie m.in. o sobotniej premierze w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Spektakl "Maria Antonina. Ślad Królowej" wyreżyserował Wojciech Faruga. Tekst napisał Sebastian Majewski, kostiumy zaprojektował Konrad Parol, a autorką muzyki jest Joanna Halszka Sokołowska.

22:00 Wieczorne spotkania
Wojciech Sobociński
Autor: Wojciech Sobociński

Powiemy o początkach współczesnego ruchu ludowego w odradzającej się Polsce. Będzie m.in. o tworzeniu podwalin Stronnictwa Ludowego na terenach środkowej Galicji.

23:00 Regionalny Punkt Widzenia
0:00 Nuty i minuty

Mapa strony