Polskie Radio PiK
z 11 lutego 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
6:05 Magazyn Wiejski
Autor: Andrzej Krystek

Magazyn ekspercki producentów i konsumentów żywności.

7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Czasami wołam w niebo. Jej świat to rodzina i książki. Pewnego dnia wykryła guza, od razu pomyślała o najgorszym. Rak całkowicie zmienił jej życie, 11 lat walczyła o zdrowie. Dziś wie co w życiu jest najważniejsze, co daje człowiekowi szczęście, a co je niszczy.

8:06 Piosenki na telefon
Autor: Zdzisław Pająk

Muzyczne życzenia...w jednej chwili do spełnienia.

10:06 Śniadanie z muzami
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

Dzisiaj : - o wystawie "Lekcja dizajnu" w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy - o nowych ekspozycjach w toruńskim CSW orza w Młynie Wiedzy - spotkamy się z aktorką Aleksandrą Bednarz,ze śpiewczką i wykładowcą Małgorzatą Grelą i z malarzem Stefanem Łożykowskim - zwiedzimy także magazyny Opery Nova

12:00 Wolna i Niepodległa
Robert Erdmann
Autor: Robert Erdmann

druga część audycji o Józefie Wybickim, jego czasach i drodze do hymnu. W programie wypowiadają się kustosz Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie Małgorzata Gańska, kurator Muzeum Przemysław Rey oraz historyk, profesor Aleksander Smoliński z UMK i dyrygent, prof. Janusz Stanecki z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

13:00 Raz na ludowo
14:00 Top Jazz
15:00 Od deski do deski
Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Autor: Iwona Muszytowska-Rzeszotek

W audycji polecamy i recenzujemy książki, które będą do wygrania. sztuaka@radiopik.pl to adres dostępny w tej sprawie. A będą to "Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów" Uli Ryciak, "Dziewczęta z Auschwitz" Sylwii Winnik a także "Spalone mosty" Eileen Curtright. W programie także fragment powieści "Kobieta w oknie" A.J.Finna a także kolejny odcinek cyklu "Książki pod lupą".

16:00 MSU - Młodzieżowa Szkoła Umiejętności
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

powiemy o zbliżających się feriach - jak młodzi będą je spędzać? Zajmiemy się też problemem dzieci i młodzieży korzystającej z Internetu - wg badań ponad 80 procent dzieci w wieku od 7 do 14 lat ma własny telefon z dostępem do Internetu.

17:00 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Relacja z uroczystej prezentacji ekstraligowego zespołu żużlowców Mr Garden GKM-u Grudziądz przed nowym sezonem. Mówić będziemy także o Siatkarskiej Lidze Narodów, która zawita do Bydgoszczy. Nasza kobieca reprezentacja rozegra w hali Łuczniczka jeden z turniejów nowego międzynarodowego cyklu. W audycji podsumujemy też wydarzenia sportowego weekendu na Pomorzu i Kujawach.

20:00 Lista Przebojów
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Zagłosuj! Twój głos może być decydujący.

22:00 wiadomości (3') + Przegląd sportowy

Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce.

22:15 Organizacje Pożytku Publicznego
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w 2017 roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.

23:00 Pierwszy dzień tygodnia
0:00 Nuty i minuty