Pracownicy zmuszani do szczepień i straszeni zwolnieniami? Wodociągi: To nieprawda!
Poseł Jakub Kulesza z Lublina interweniuje w Miejskich Wodociągach i Kanalizacji w Bydgoszczy. Sprawa dotyczy rzekomych list pracowników niezaszczepionych przeciw COVID-19. - Nikogo nie zmuszamy do szczepień, działamy zgodnie z prawem – zapewniają w Wodociągach.
Z pisma posła Kuleszy skierowanego do prezesa MWiK w Bydgoszczy wynika, iż szef Wodociągów zobowiązał wszystkich kwalifikujących się pracowników do niezwłocznego poddania się szczepieniom. Ponadto kierownik działu finansowego spółki miał zażądać od szefów innych działów list z nazwiskami wszystkich ich podwładnych niezaszczepionych przeciw COVID-19. Pracownicy alarmowali też, że kierownicy w rozmowach z nimi zapowiedzieli zwolnienia z pracy osób, które nie poddadzą się szczepieniu. Poseł przypominał szefostwu MWiK, iż szczepienia są dobrowolne. Zapowiedział, że w przypadku zwolnień podejmie działania kontrolne.
Miejskie Wodociągi w Bydgoszczy zaprzeczają, jakoby ich pracownicy byli zmuszani do szczepień przeciw COVID-19. - Miejskie Wodociągi i Kanalizacja to pracodawca, który działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i szanuje prawa swoich pracowników – mówi Alicja Stróż z MWiK. - Kierownik działu finansowego nie żądał nigdy żadnych list niezaszczepionych pracowników od szefów innych działów. Nieprawdą jest również to, że pracownicy za brak informacji o szczepieniu straszeni byli zwolnieniami.
Zobacz także
Dodatkowe środki ostrożności na bydgoskim lotnisku
2020-03-12, 19:16Port Lotniczy w Bydgoszczy w celu z zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania koronawirusa od piątku 13 marca wprowadza nadzwyczajne środki ostrożności: pomiar temperatury wszystkich osób wchodzących na teren lotniska oraz wszystkich… Czytaj dalej »
Komunikat marszałka województwa w związku z epidemią COVID-19
2020-03-12, 19:15Na mocy specustawy cztery marszałkowskie lecznice otrzymały dodatkowe środki z budżetu państwa - łącznie 5 milionów złotych. Pieniądze te są przeznaczone na aparaturę używaną w intensywnej terapii, urządzenia i odczynniki do… Czytaj dalej »
Szpital w Grudziądzu stanie się jednoimiennym szpitalem zakaźnym
2020-03-12, 17:37Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu stanie się szpitalem jednoimiennym zakaźnym — poinformował rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zabezpieczonych zostanie tam ponad 1000 łóż… Czytaj dalej »
Wybory rektora UMK. Uczestnicy w maseczkach i rękawiczkach
2020-03-12, 14:35250 elektorów - wśród nich nauczyciele akademiccy, studenci oraz pracownicy nie naukowi UMK - wybierze w czwartek nowego rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Jedynym kandydatem jest dotychczasowy prorektor prawnik prof. Andrzej So… Czytaj dalej »
Duże sklepy będą otwarte; dostawy nie będą przerwane
2020-03-12, 14:19„W związku z szerzeniem się nieprawdziwych informacji, sklepy wielkopowierzchniowe będą otwarte, a ciągłość produkcji i dostaw będzie nieprzerwana”- zapewniła Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji (POHiD). Organizacja zaprzeczyła… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590