Wniosek do premiera o tarczę finansową dla komunikacji miejskiej w Inowrocławiu
O objęcie rządową tarczą również komunikacji miejskiej, wystąpił do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego prezydent Inowrocławia.
Ryszard Brejza wyjaśnia, że wprowadzone przez rząd obostrzenia spowodowały znaczny spadek przychodów spółki komunalnej. Przychody ze sprzedaży biletów spadły o ponad 50%.
Z drugiej strony wzrosły koszty związane np. z koniecznością zakupu środków ochrony osobistej dla pracowników czy dezynfekcją pojazdów. Wsparcie finansowe rząd przekazuje wszystkim przewoźnikom z wyjątkiem samorządowych firm obsługujących mieszkańców - czytamy w apelu prezydenta Brejzy.
Zobacz także
W Grudziądzu otwarte zostały żłobki i przedszkola
2020-05-11, 17:55Grudziądzu po przerwie spowodowanej pandemią otwarte zostały przedszkola i żłobki. W placówkach pojawiło się łącznie 95 maluchów. Czytaj dalej »
Zmarła pielęgniarka z toruńskiego szpitala. Pokonał ją koronawirus
2020-05-11, 16:45W szpitalu jednoimiennym w Grudziądzu zmarła pielęgniarka zakażona koronawirusem. To pierwsza ofiara śmiertelna COVID-19 wśród personelu medycznego w województwie kujawsko-pomorskim. Czytaj dalej »
Terytorialsi pobrali ponad tysiąc wymazów. Akcja „Odporna wiosna”
2020-05-11, 15:34Ponad tysiąc wymazów do badań na obecność koronawirusa pobrali dotychczas żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w województwie kujawsko-pomorskim. Akcja prowadzona jest w ramach operacji „Odporna Wiosna”. Czytaj dalej »
Urząd Wojewódzki częściowo wznowi przyjmowanie interesantów
2020-05-11, 07:07Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy od poniedziałku częściowo wznowi bezpośrednią obsługę interesantów, która została zawieszona w związku z epidemią - poinformował… Czytaj dalej »
Coraz więcej ludzi w sklepach. Będzie więcej chorych? Wrócą obostrzenia?
2020-05-10, 16:1030, 50, a nawet 70% promocje w galeriach handlowych. Nie bacząc na ryzyko zakażenia koronawirusem, klienci ruszyli na zakupy. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590