Adam Banaszak: - Otwarcie jednej branży, może uruchomić lawinę nieposłuszeństwa
Radni Porozumienia z Inowrocławia odnieśli się do kwestii rządowego wsparcia przedsiębiorców oraz do ostatnich doniesień o tym, że właściciele m.in. lokali gastronomicznych zamierzają otwierać swoje biznesy, wbrew zakazom sanitarnym.
- Ja ich po ludzku rozumiem, mam świadomość tego, jak wygląda sytuacja w tych branżach, jak wygląda sytuacja tych ludzi, którzy często zainwestowali własne pieniądze, kredyty, i są na skraju bankructwa, natomiast odpowiedzią może być rzeczywiście próba uzyskania maksymalnego wsparcia ze wszystkich źródeł - mówi Adam Banaszak, prezes struktur wojewódzkich Porozumienia, ugrupowania wicepremiera Jarosława Gowina, i wiceprzewodniczący sejmiku województwa.
- Natomiast, jeżeli rząd pozwoliłby sobie na otwarcie w jakiejś dziedzinie, nawet niewielkiej, niestety, mogłoby to pociągnąć za sobą lawinę powszechnego nieposłuszeństwa. I w tym jest problem. I być może są takie przypadki, że na logikę, nic by się nie stało, gdyby dany przedsiębiorca złamał lockdown. Jest jednak taka obawa, że może równocześnie otworzyć się ileś innych kanałów, co doprowadzi do tragedii, do wzrostu ofiar pandemii. Wszyscy na tym cierpimy. Jedyna odpowiedzią może być tylko pomoc - wskazuje Adam Banaszak.
W konferencji uczestniczyli też inowrocławski radny Dobromir Szymański i radny powiatu Edmund Mikołajczak
Zobacz także
Znów koronawirus w Bizielu: chorują pracownicy oddziałów i administracji
2020-04-04, 12:44Są trzy nowe potwierdzone przypadki koronawirusa wśród pracowników bydgoskiego szpitala Biziela - informuje rzecznik prasowy lecznicy, Kamila Wiecińska. Czytaj dalej »
Maski włóż - mówią wieki, czyli historyczne postacie na bydgoskich pomnikach! [galeria]
2020-04-04, 12:05Arkadiusz Wybranowski wymyślił projekt 'Zamaskowana Bydgoszcz' i zaopatrzył w maski m.in. wybitnego polskiego chirurga dr. Zygmunta Mackiewicza, kryptologa Mariana Rejewskiego... a nawet niedźwiadka z Potopu. Czytaj dalej »
Dentobusy dla pacjentów z koronawirusem, a dla pozostałych? NFZ informuje
2020-04-04, 11:13Stomatolodzy w dentobusach będą pomagać w nagłych przypadkach pacjentom zarażonym koronawirusem, z kolei objęci kwarantanną skorzystają z wyznaczonych gabinetów stomatologicznych. Czytaj dalej »
Kujawsko - Pomorskie: 42 osoby z koronawirusem. W całej Polsce: 3503
2020-04-04, 10:00W piątek późnym wieczorem (03.04) sztab wojewody przysłał kolejne wiadomości z frontu walk z wirusem COVID - 19. Liczba chorych bardzo wzrosła. Łącznie jest ich już 199. Czytaj dalej »
Pracownicy socjalni świadczą pomoc: telefonicznie, osobiście i...na wynos!
2020-04-03, 21:00Bydgoskie stołówki dla najbiedniejszych mieszkańców, w czasie epidemii zamieniono na punkty wydawania obiadów na wynos. Kontakt z pracownikami socjalnymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na ogół odbywa się telefonicznie. Bywają… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590