Taksówkarze stoją nad przepaścią. Obroty spadają nawet o 90 procent...
Działacze bydgoskiej lewicy apelują o realną pomoc dla przedsiębiorców, którzy stracili zyski w czasie pandemii koronawirusa, a chodzi m.in. o branżę taksówkarską.
- Skutki tej covidowej sytuacji odczuwa wiele branż, ale nie o wszystkich branżach mówi się wystarczająco dużo - zauważa Michał Wysocki, Lewica Razem.
- Bydgoscy taksówkarze poprosili nas, abyśmy nagłośnili problemy, z którymi oni się obecnie borykają. Sytuacja jest dramatyczna, dlatego że taksówkarze nie mają kogo wozić z powodu zamkniętych centrów handlowych, z powodu zamkniętych restauracji. Rządowa pomoc moim zdaniem jest bardzo chaotyczna, i bardzo często nie jest dostosowana do specyfiki danej branży, dlatego, że każda branża jest inna, ale każdej branży należy się równe traktowanie oraz odpowiednia pomoc. Moim zdaniem, rząd PiS-u powinien usiąść do stołu z, na przykład taksówkarzami, i porozmawiać, zapytać, czego oni oczekują.
- W tej chwili sytuacja w branży taxi jest bardzo krytyczna. Obroty spadły w niektórych miastach nawet do 90%. Taksówkarzy przede wszystkim nie stać na opłaty ZUS. Z moich informacji wynika, że około 40 procent bydgoskich taksówkarzy pracujących na etacie, nie zapłaciło składek ZUS - mówi Jarosław Jaźwiński z Ogólnopolskiego Porozumienia TAXI.
- Czasem po kilka godzin stoję na postoju. Ludzie po prostu nie mają dokąd jechać. W mieście pusto, aż nieprzyjemnie...- mówi nam jeden z bydgoskich taksówkarzy. - Część kolegów - emerytów zrezygnowała z pracy, żeby nie zajmować miejsca młodym, z rodzinami na utrzymaniu. Ja sam mam drugą pracę, więc staram się jeździć jak najmniej, żeby nie odbierać chleba innym...
Więcej w materiale Tatiany Adonis.
Zobacz także
W Kujawsko-Pomorskiem dotąd bez przypadku zakażenia koronawirusem
2020-03-14, 19:02W województwie kujawsko-pomorskim 19 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - poinformował w sobotę wieczorem Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
KNF: banki w galeriach nie są objęte ograniczeniem wz. z koronawirusem
2020-03-14, 18:30Oddziały banków w galeriach handlowych nie są objęte ograniczeniami wprowadzonymi w związku z zagrożeniem koronawirusem - wskazał szef Komisji Nadzoru Finansowego Jacek Jastrzębski na Twitterze, zachęcając jednocześnie do korzystania… Czytaj dalej »
PKO Bank Polski ostrzega przed fałszywymi wiadomościami SMS
2020-03-14, 17:05Oszuści rozsyłają wiadomości SMS i nakłaniają do zalogowania się na fałszywych stronach - informuje PKO Bank Polski i ostrzega, aby nie klikać w przesłane linki. Czytaj dalej »
Parafia Zmartwychwstania Pańskiego w Bydgoszczy zamknęła kościół dla wiernych
2020-03-14, 13:34Decyzja podjęta została w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz z uwagi na bardzo dużą liczbę parafian w starszym wieku, którzy są w największej grupie ryzyka zakażeniem koronawirusa. Kościół parafialny… Czytaj dalej »
Wizz Air, Ryanair i LOT zawieszają loty
2020-03-14, 10:32Wizz Air zawiesza wszystkie loty w polskiej siatce połączeń do odwołania - poinformowała w sobotę węgierska linia lotnicza. Wcześniej LOT poinformował, że od 15 marca na 10 dni zawiesza wszystkie połączenia wykonywane zarówno… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590