Loty do Wielkiej Brytanii zawieszone. Przez nową odmianę koronawirusa
Połączenia lotnicze Bydgoszczy z Wyspami Brytyjskimi, które wróciły do rozkładu, od wtorku (22 grudnia) ponownie będą zawieszone.
W miniony czwartek Port Lotniczy informował o przywróceniu lotów do Dublina, Birmingham i na londyńskie lotniska: Luton i Stansted. Poniedziałkowy lot do Londynu Stansted okazuje się ostatnim przed zawieszeniem lotniczych połączeń z Wielką Brytanią.
O decyzji zawieszającej lotnicze połączenia z Wyspami poinformował rzecznik rządu. Piotr Müller dziś w nocy napisał na Twitterze: „Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa".
Jak poinformował nas rzecznik prasowy bydgoskiego Portu Lotniczego Daniel Mackiewicz, zawieszone są połączenia z Wielką Brytanią. Na razie nie ma zmian w lotach do Dublina.
W niedzielę Holandia i Belgia poinformowały, że zawiesiły połączenia lotnicze z Wielką Brytanią w związku z nowym wariantem koronawirusa wykrytym w tym kraju. Analogiczne kroki zapowiedziały Włochy i Austria, ograniczenia rozważają także Niemcy. Hiszpania wezwała do ogólnoeuropejskich działań. O wykryciu nowego wariantu wirusa SARS-CoV-2 poinformował 14 grudnia brytyjski minister zdrowia Matt Hancock. Przekazał wówczas, że odnotowano ponad 6 tys. zakażeń nową odmianą, głównie w południowej i południowo-wschodniej Anglii. Hancock dodał, że nowy wariant rozprzestrzenia się szybciej niż znana dotychczas odmiana, ale nie wydaje się, by powodował poważniejszy przebieg choroby i nie miał zareagować na opracowane już szczepionki przeciwko Covid-19. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), oprócz zakażeń w Wielkiej Brytanii, dziewięć infekcji nowym wariantem koronawirusa potwierdzono w Danii, a pojedyncze przypadki również w Holandii i Australii.
Zobacz także
SOR w Grudziądzu już działa. Był zamknięty po wizycie pacjenta z koronawirusem
2020-09-08, 12:41Grudziądzki SOR otwarty dla pacjentów. Oddział został zdezynfekowany po wizycie zakażonego pacjenta. Czytaj dalej »
Grudziądzcy nauczyciele chcą nauczania hybrydowego. Mówią, że chodzi o dobro uczniów
2020-09-08, 11:46Nauczyciele twierdzą, że obecne przepisy na skomplikowane i nie chronią uczniów w dużych szkołach. Pedagodzy proszą ministra edukacji o zmianę przepisów. Czytaj dalej »
Oddział ratunkowy w grudziądzkim szpitalu zamknięty. Powód: koronawirus
2020-09-07, 19:16Szpital Oddział Ratunkowy w grudziądzkiej lecznicy zamknięto po tym, jak u jednego z przyjmowanych pacjentów wykryto koronawirusa. Czytaj dalej »
Koronawirus u kolejnych pięciu nauczycieli. Szkoła pracuje w trybie hybrydowym
2020-09-07, 16:08Na Covid-19 zachorowało pięciu kolejnych nauczycieli SP nr 47 w Bydgoszczy. Od wtorku (8 września) placówka, za zgodą sanepidu, będzie funkcjonowała w trybie hybrydowym. Czytaj dalej »
Już ponad 200 osób z gminy Unisław przebywa na kwarantannie
2020-09-07, 14:12Taka decyzja zapadła po tym, gdy u dwóch nauczycieli wykryto koronawirusa. Wójt gminy wprowadził dodatkowe środki bezpieczeństwa. Odwołał imprezy i ograniczył przyjęcia w instytucjach publicznych. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590