Samorządowe wsparcie dla branży gastronomicznej i fitness. Drugi nabór
Rozpoczął się drugi nabór wniosków o marszałkowskie wsparcie dla kujawsko-pomorskiej branży fitness i gastronomicznej. Firma, która w związku z epidemią koronawirusa musiała zamknąć lokal czy klub, może otrzymać od 6 do 12 tysięcy złotych (w zależności od obrotów) na utrzymanie lub przywrócenie jednego lub dwóch stanowisk w pracy.
Po sugestiach od przedsiębiorców - jak informuje wicemarszałek Zbigniew Ostrowski - kryteria zostały „poluzowane”.
- To daje możliwości udziału w konkursie tym przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność gastronomiczną, a nie mają jej wykazanej jako głównej w swoich dokumentach, chociaż ją prowadzą. Myślę, że w ten sposób z tych 350 wniosków, które dotąd zebraliśmy zrobi się znacznie więcej. Mieliśmy sygnały, że na przykład branża cateringowa nie została dostrzeżona przez dotychczasowy projekt. Obecnie zdjęliśmy te bariery - powiedział Zbigniew Ostrowski.
Nie zmienił się natomiast wymóg osiągnięcia przez firmę we wrześniu przychodu w wysokości co najmniej 3 tys. zł, o co też apelowali właściciele barów. Władze regionu tłumaczą, że taki próg daje gwarancje, że firma naprawdę działa.
Wnioski online można składać do 10 grudnia.
Zobacz także
Polski ksiądz w Paragwaju: porządku pilnuje wojsko i policja
2020-04-12, 15:31Zostańmy w domu na święta. Według ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego przerwanie dotychczasowego reżimu i narodowej kwarantanny może skutkować gwałtownym wzrostem liczby chorych. A jak jest w innych krajach? Czytaj dalej »
Kujawsko-pomorscy lekarze uczestniczyli w wideokonferencji z medykami z Wuhan
2020-04-11, 19:00Lekarze z województwa kujawsko-pomorskiego uczestniczyli w wideokonferencji z medykami z chińskiego Wuhan. Tematem było diagnozowanie i leczenie Covid-19, a także przeciwdziałanie pandemii. Czytaj dalej »
Strażak-ochotnik na kwarantannie. Jednostka OSP Papowo Toruńskie profilaktycznie wyłączona z działań
2020-04-11, 16:47Strażacy ochotnicy z Papowa Toruńskiego zostali wyłączeni z działań ratowniczo-gaśniczych. Na wniosek sanepidu jeden ze strażaków został objęty kwarantanną. Czytaj dalej »
To będą inne święta. Nie tylko w ośrodku Fundacji „Światło”
2020-04-11, 14:00Nie mogą być razem, ale mogą zobaczyć się i usłyszeć. Pracownicy toruńskiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Fundacji „Światło” nagrywają rodzinom swoich podopiecznych krótkie filmy. Czytaj dalej »
Prezydent Grudziądza: szpital w naszym mieście jest strategiczny dla regionu
2020-04-11, 12:45Szpital w naszym mieście jest strategiczny dla regionu — powiedział prezydent Grudziądza Maciej Glamowski. Ocenił współpracę z wojewodą kujawsko-pomorskim w trakcie epidemii, jako bardzo dobrą i dającą nadzieję na przyszłość… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590