Pracodawcy Pomorza i Kujaw apelują do samorządów ws. podatków i opłat lokalnych
O niepodwyższanie podatków i opłat lokalnych w przyszłym roku, w tym podatku od nieruchomości, apelują do samorządów z naszego regionu Pracodawcy Pomorza i Kujaw. Ich zdaniem, „zastosowanie podwyżki, (...) pogorszy obecną sytuację kryzysową mieszkańców i przedsiębiorców regionu kujawsko-pomorskiego, będącą konsekwencją pandemii”.
W apelu, który przesłany został także do redakcji Polskiego Radia PiK czytamy m.in.: „W tym trudnym czasie wielu przedsiębiorców walczy o przetrwanie. (...) Zagrożone są miejsca pracy. Dla przetrwania na rynku poszukiwane są oszczędności, również te drobne. Każda podwyżka w zakresie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej jest tu obciążeniem”.
Pracodawcy zauważają, że „pandemia uderzyła przecież w gospodarkę, od której kondycji zależne są samorządowe budżety”. Uważają jednak, że podwyższanie podatków i opłat lokalnych nie jest właściwym rozwiązaniem.
Przedsiębiorcy przypominają, że w przyszłym roku czeka ich wzrost kosztów również w sferze innych podatków ustanawianych przez państwo (m.in. podatek cukrowy, podatek CIT dla spółek komandytowych, podatek handlowy, podatek od węgla). W przyszłym roku wzrosną też ceny energii elektrycznej. To wszystko znacząco podwyższy koszty prowadzenia biznesu i funkcjonowania gospodarstw domowych.
W piśmie jest też apel o to, żeby podwyższając podatki samorządy przyjmowały minimalne a nie maksymalne stawki.
W imieniu przedsiębiorców apel podpisał Mirosław Ślachciak, prezes zarządu Pracodawców Pomorza i Kujaw.
Zobacz także
Wsparcie dla organizacji pozarządowych. Czego potrzebują by działać?
2020-03-27, 14:25Toruńscy radni Klubu Koalicji Obywatelskiej chcą pomóc organizacjom pozarządowym. Przygotowali ankietę, w której fundacje i stowarzyszania mogą zgłaszać swoje problemy oraz propozycje rozwiązań związanych z epidemią koronawir… Czytaj dalej »
Producent przekazał maseczki samorządom, a samorządy podarują służbie zdrowia
2020-03-27, 14:01Pierwsze maseczki przeciwwirusowe wyprodukowane przez Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych trafiają do samorządów. Czytaj dalej »
Brak zaufania czynnikiem generującym kryzys ekonomiczny po epidemii
2020-03-27, 13:22Prof. Janusz Golinowski, politolog, który był dzisiaj gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, uważa, że podstawowym czynnikiem generującym kryzys po epidemii będzie spadek poziomu zaufania w społeczeństwach. Czytaj dalej »
Msze św. i nabożeństwa w radiu, telewizji i Internecie [LINKI DO TRANSMISJI]
2020-03-27, 12:23W czasie epidemii koronawirusa lepiej uczestniczyć w mszy św. czy nabożeństwie z domu. Transmisje w Internecie proponują także bydgoskie parafie. Czytaj dalej »
Kolejne dwie osoby zakażone koronawirusem w regionie; łącznie 33 chorych
2020-03-27, 10:04W województwie kujawsko-pomorskim potwierdzono kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie chore są 33 osoby - poinformował w piątek rano rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590