Pracodawcy Pomorza i Kujaw apelują do samorządów ws. podatków i opłat lokalnych
O niepodwyższanie podatków i opłat lokalnych w przyszłym roku, w tym podatku od nieruchomości, apelują do samorządów z naszego regionu Pracodawcy Pomorza i Kujaw. Ich zdaniem, „zastosowanie podwyżki, (...) pogorszy obecną sytuację kryzysową mieszkańców i przedsiębiorców regionu kujawsko-pomorskiego, będącą konsekwencją pandemii”.
W apelu, który przesłany został także do redakcji Polskiego Radia PiK czytamy m.in.: „W tym trudnym czasie wielu przedsiębiorców walczy o przetrwanie. (...) Zagrożone są miejsca pracy. Dla przetrwania na rynku poszukiwane są oszczędności, również te drobne. Każda podwyżka w zakresie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej jest tu obciążeniem”.
Pracodawcy zauważają, że „pandemia uderzyła przecież w gospodarkę, od której kondycji zależne są samorządowe budżety”. Uważają jednak, że podwyższanie podatków i opłat lokalnych nie jest właściwym rozwiązaniem.
Przedsiębiorcy przypominają, że w przyszłym roku czeka ich wzrost kosztów również w sferze innych podatków ustanawianych przez państwo (m.in. podatek cukrowy, podatek CIT dla spółek komandytowych, podatek handlowy, podatek od węgla). W przyszłym roku wzrosną też ceny energii elektrycznej. To wszystko znacząco podwyższy koszty prowadzenia biznesu i funkcjonowania gospodarstw domowych.
W piśmie jest też apel o to, żeby podwyższając podatki samorządy przyjmowały minimalne a nie maksymalne stawki.
W imieniu przedsiębiorców apel podpisał Mirosław Ślachciak, prezes zarządu Pracodawców Pomorza i Kujaw.
Zobacz także
Spacerowanie zamienić na pedałowanie? To nie przejdzie, jeśli cel podróży błahy
2020-04-09, 19:07Zagrożenie zakażeniem koronawirusem i wprowadzone ostatnio przepisy ograniczające naszą mobilność, utrudniają niewątpliwie życie codzienne, burzą nasze nawyki, przyzwyczajenia i wciąż budzą trudności interpretacyjne. Stąd i… Czytaj dalej »
Przerwa w laboratorium Instytutu Genetyki Sądowej. Po niej przyjmą więcej próbek
2020-04-09, 17:04Jedno z czterech laboratoriów badających testy na obecność koronawirusa w regonie wstrzymało badanie próbek - dowiedziało się Polskie Radio PiK. Chodzi o Instytut Genetyki Sądowej w Bydgoszczy. Dziennie weryfikowano tam nawet do 600… Czytaj dalej »
Prosty respirator konstruują na bydgoskim UTP. Ministerstwo Zdrowia prosi o prototyp
2020-04-09, 16:39Zespół naukowców Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, przedsiębiorców i ekspertów medycznych prowadzi prace nad konstrukcją prostego respiratora. Czytaj dalej »
Testy na koronawirusa: kolejny szpital je wykonuje. To laboratorium w Juraszu
2020-04-09, 15:18Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy przeprowadza testy na obecność koronawirusa — poinformował rzecznik prasowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prof. Marcin Czyżniewski. W pierwszej kolejności badany… Czytaj dalej »
Przysiek i Górzno dla służb medycznych. Ośrodki przyjmują pierwszych gości
2020-04-09, 14:25Medycy z pięciu kujawsko-pomorskich szpitali walczących z epidemią będą mogli odpocząć od pracy w specjalnych ośrodkach: w Górznie i w Przysieku. Uruchomił je samorząd województwa. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590