Pieniądze na ratowanie miejsc pracy. Pomoc dla branży gastronomicznej
Plan ratunkowy dla branży gastronomicznej przedstawił marszałek Piotr Całbecki. Zakłada między innymi wsparcie finansowe na utrzymanie miejsc pracy i pożyczki o zerowym oprocentowaniu. Do podziału z Regionalnego Programu Operacyjnego jest 20 milinów złotych.
- Będziemy proponowali biznesowi gastronomicznemu, aby na czas zamknięcia lokali przeznaczyć pieniądze na odtworzenie już utraconych miejsc pracy w branży, jak i utrzymanie tych, które jeszcze funkcjonują – mówi marszałek Piotr Całbecki. - Szczegóły są do uzgodnienia, bo niektóre firmy świadczą swoje usługi na wynos. Wszędzie tam, gdzie musiało dojść do zwolnień, gdzie miejsca pracy są zagrożone, będziemy przekazywać pomoc w wysokości 3 tys. zł miesięcznie na jednego pracownika. Uruchomimy tę procedurę jeszcze w tym tygodniu. Będzie też ścieżka kredytowa o zerowym oprocentowaniu – dodaje marszałek.
Winsoki przedsiębiorców będą rozpatrywane w Kujawsko-Pomorskim Funduszu Pożyczkowym. Przy przyznawaniu wsparcia pod uwagę będzie brane również to, czy firma nie korzysta już z innych form pomocy.
Zobacz także
Trzy nowe przypadki zarażenia koronawirusem w regionie - razem 11!
2020-03-19, 12:41O wynikach badań kolejnych próbek zawiadamia wojewoda kujawsko - pomorski. Pacjenci, mieszkańcy Bydgoszczy, są w dobrym stanie. Czytaj dalej »
Problem pojawił się niemal z dnia na dzień. Pomoc psychologiczna też!
2020-03-19, 11:15Psychologowie z całej Polski łączą siły by pomóc osobom, które odczuwają lęk czy stres związany z pandemią koronawirusa. Z inicjatywy terapeuty z Torunia - Krystiana Rubachy - powstała strona 'Psychologowie dla społeczeństwa… Czytaj dalej »
Sesja w cieniu zarazy. Czy radni zajmą się sprawą zawieszenia czynszów dla firm?
2020-03-19, 09:23Radny PiS Paweł Bokiej - tuż przed piątkową sesją - pyta prezydenta Bydgoszczy o zyski miasta z czynszów lokali gastronomicznych i o możliwość ich czasowego zawieszenia. Z kolei radny Jarosław Wenderlich pyta o to, czy ta sesja musi… Czytaj dalej »
W dni powszednie jak w soboty, a w weekendy bez autobusów. PKS jeździ inaczej
2020-03-19, 08:49Bydgoski PKS wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy. Od czwartku (19 marca), w związku z zagrożeniem epidemicznym spowodowanym koronawirusem, w dni powszednie autobusy, obsługiwane przez tego przewoźnika będą jeździły według sobotniego… Czytaj dalej »
Respiratory od Fundacji na Rzecz Hematologii. Dla szpitala w Toruniu
2020-03-19, 08:00Trzy respiratory trafią do szpitala miejskiego w Toruniu, dzięki pomocy Fundacji na Rzecz Hematologii. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590