Wszystko o tarczy dla biznesu na darmowych wideokonferencjach. Pierwsza 26 maja
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju uruchamiają cykl bezpłatnych wideokonferencji, które mają pomóc przedsiębiorcom w walce z negatywnymi gospodarczymi skutkami wywołanymi przez pandemię koronawirusa.
Tematyka webinarów będzie poświęcona wybranym narzędziom z rządowej tarczy antykryzysowej i finansowej, a pierwszy z nich odbędzie się we wtorek 26 maja br.
Pierwsza z 20. zaplanowanych wideokonferencji –którą zainauguruje Ministerstwo Rozwoju – będzie dotyczyła wsparcia dla branży turystycznej.
- Ten projekt bardzo mnie cieszy, nie tylko dlatego, że ułatwi przedsiębiorcom korzystanie z instrumentów przewidzianych w tarczy antykryzysowej, ale także, dlatego, że jest przykładem świetnej współpracy publicznych organizacji w jednym celu – pomocy polskim przedsiębiorcom. Jestem przekonana, że nasza wspólna inicjatywa zapewni kompleksową wiedzę i ułatwi korzystanie z rozwiązań przewidzianych w tarczy
- mówi Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju.
Podczas wirtualnych spotkań eksperci poruszą m.in. poniższe zagadnienia:
- rozwiązania i instrumenty finansowe z tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej;
- tarcza samorządowa, która wesprze lokalne budżety istotnie uszczuplone w związku z
pandemią;
- zmiany w Prawie zamówień publicznych, których celem jest przeciwdziałanie skutkom
epidemii oraz nowe PZP, wchodzące w życie od 2021 r., które ma być impulsem dla
gospodarki;
- pakiet mieszkaniowy oraz zmiany w procesie inwestycyjno-budowlanym, które przyczynią się do tego, że budownictwo mieszkaniowe będzie jednym z kluczowych czynników rozwoju gospodarki osłabionej wskutek pandemii.
- Od początku pandemii staramy się odpowiadać także na związane z nią potrzeby polskich przedsiębiorców. Cykl wideokonferencji da możliwość zadawania pytań o wybrane najważniejsze formy wsparcia. W tak szerokim wachlarzu tematów odpowiedź na nurtujące pytania znajdą zarówno przedsiębiorcy, samorządowcy, pracownicy sektora publicznego i wszyscy, którzy w swojej codziennej pracy współpracują z biznesem
- mówi Małgorzata Oleszczuk, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Cykl konferencji on-line rozpocznie się 26 maja br. Dodatkowo, po każdym wydarzeniu w czasie dyżurów eksperci będą odpowiadali na pytania przedsiębiorców.
Więcej informacji: TARCZA DLA BIZNESU
Zobacz także
Chrystus umarł, Chrystus zmartwychwstał, Chrystus tęskni! Rekolekcje i msze św. w PR PiK
2020-04-06, 09:13W Wielkim Tygodniu w Polskim Radiu PiK będzie można posłuchać rekolekcji, nagranych specjalnie dla Naszych Słuchaczy. W Wielkanoc i kolejne niedziele będą także transmisje Mszy św. na naszej antenie. Czytaj dalej »
Warzywa, owoce, kwiaty z dowozem do domu. Stworzyli targowisko online
2020-04-06, 08:39Targowisko online powstało w Świeciu. Z taką inicjatywą wyszli lokalni rolnicy i mieszkańcy. Czytaj dalej »
Pomoc psychologa i teleporady. Bydgoski Ośrodek pomaga za darmo
2020-04-06, 08:03Bezpłatną pomoc psychologiczną i teleporady w czasie epidemii koronawirusa proponuje potrzebującym Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki BORPA . Czytaj dalej »
Są w kwarantannie i narzekają na złe warunki. Niektórzy muszą zostać dłużej
2020-04-05, 20:49Osoby przebywające w kwarantannie zbiorowej w budynku przy ul. Żytniej we Włocławku skarżą się na warunki. Wskazują, że do dyspozycji mają wspólne łazienki na korytarzach. Tymczasem u czterech przebywających tam osób wykryto… Czytaj dalej »
Oddział urologii ogólnej i onkologicznej w szpitalu miejskim w Toruniu zamknięty
2020-04-05, 19:49Kolejny oddział zamknięty został w szpitalu miejskim w Toruniu. Taką decyzję podjął sanepid z powodów epidemiologicznych. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590