Restauracje znowu czynne, kiedy wesela i imprezy? Pytanie do ministra
- Pozwólmy ruszyć sektorowi gastronomicznemu, zanim powiemy, że będzie można zrobić duże imprezy, jakimi są wesela, spotkania integracyjne czy inne wydarzenia w lokalach, które z natury swojej nie są możliwe w reżimie dystansowania się - podkreślił w środę szef Ministerstwa Zdrowia Łukasz Szumowski.
Podczas konferencji prasowej, na której ogłoszono zniesienie części obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, minister zdrowia został zapytany o możliwość organizacji uroczystości rodzinnych np. wesel. - W tej chwili zaczynamy uruchamiać sektor gastronomiczny. To jest dopiero zapowiedź tego, że on zaczyna funkcjonować, z reżimem sanitarnym, z dystansem między osobami, z wymogami sanitarnymi - powiedział.
Szumowski zaapelował, aby dać sobie trochę czasu. - Zobaczmy jak to funkcjonuje, jak wygląda sytuacja jak ruszy sektor gastronomiczny - wtedy będziemy analizowali i komunikowali te większe wydarzenia, większe imprezy, jakimi są wesela - powiedział.
Zobacz także
Wojewoda: Jedna osoba z 24 zakażonych jest w stanie średnio ciężkim [rozmowa]
2020-03-25, 18:55- Mamy zdyscyplinowane społeczeństwo, ale zdarzają się przypadki nieodpowiedzialności. Takie na pewno będą karane - zapowiada wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Czytaj dalej »
Misjonarze z Bazyliki gotują dla najbiedniejszych. I potrzebują pomocy!
2020-03-25, 17:39Gdy kilka dni temu ogłoszono w Polsce akcję #zostańwdomu, misjonarze z Bazyliki stanęli przy garnkach. Chętnych na ich ciepłe posiłki jest coraz więcej. Stąd też kolejna akcja: #Bazylika pomaga. My też możemy! Czytaj dalej »
Interwencje z kraju: Rodzic ma prawo być z dzieckiem w szpitalu, nawet podczas epidemii!
2020-03-25, 16:43- Ograniczenia odwiedzin w szpitalach na czas epidemii nie mogą zagrażać więziom pacjentów i ich bliskich, zwłaszcza dzieciom, które wymagają szczególnej opieki - podkreślił rzecznik praw obywatelskich, wskazując na skargi rodziców… Czytaj dalej »
Termometry za 50 tysięcy złotych. Na widok tej faktury można dostać temperatury!
2020-03-25, 15:58Ta sprawa wyszła na jaw przypadkowo, gdy ktoś upublicznił w Internecie fakturę na zakup sprzętu medycznego. To grudziądzki szpital zamówił 50 termometrów za kwotę około 50 tysięcy złotych. Cena za sztukę znacznie przekraczała… Czytaj dalej »
Radzą, jak zajmować miejsca w tramwaju i autobusie podczas epidemii [infografika]
2020-03-25, 14:51W związku z przepisami ograniczającymi liczbę pasażerów w transporcie publicznym, bydgoska Pesa przygotowała infografikę z symulacją zajmowania miejsc, na przykładzie tramwaju Swing. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590