Dodatkowe wsparcie dla przedsiębiorców z regionu. Marszałek obiecuje pomoc
Przedsiębiorcy dotknięci epidemią koronawirusa skorzystają ze wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Marszałek województwa Piotr Całbecki mówił podczas e-sesji sejmiku o wsparciu dla firm. Mali i średni przedsiębiorcy mogą liczyć na pożyczki. Do zdobycia są też granty w trzech kategoriach. Pierwsze dwie dotyczą firm, których obroty w marcu spadły co najmniej o jedną czwartą. Jeśli zadeklarują, że nikogo nie zwolnią przez rok, dostaną do 30 tysięcy złotych. Jeśli do tego zatrudnią jedną osobę, dostaną drugie tyle – czyli łącznie 60 tysięcy. Te firmy, których zyski nie spadły, ale zwiększą zatrudnienie, mogą dostać 30 tys zł.
Radny PiS Michał Krzemkowski pytał marszałka województwa Piotra Całbeckiego czy warunek niezwalniania pracowników przez rok nie jest zbyt restrykcyjny? - Ta kwota 30 tys. ledwie wystarczy na to, żeby utrzymać przez pozostałych 8 miesięcy jedno miejsce pracy – mówił.
- Czy to za długo, czy za krótko, nie wiem. Chcę tylko dodać, że to jest to uzupełnienie programu centralnego - odpowiadał radnym marszałek województwa Piotr Całbecki.
Na koniec sesji radny Robert Malinowski odczytał w imieniu radnych Koalicji Obywatelskiej i PSL apel o przesunięcie wyborów prezydenckich w kraju.
Zobacz także
Kolejne ogniska koronawirusa w naszym regionie: Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy
2020-09-16, 15:50Kilkanaście przypadków zakażenia potwierdzono na dwóch oddziałach Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy: diagnostyczno-obserwacyjnym oraz chorób płuc i niewydolności oddychania - potwierdził Adrian Mól, rzecznik… Czytaj dalej »
Urzędnik z ratusza i jego dziecko zakażeni. Koronawirus w Inowrocławiu
2020-09-16, 13:54U jednego z pracowników inowrocławskiego ratusza potwierdzono zakażenie koronawirusem. To urzędnik z wydziału kadr, płac i szkoleń. Zachorowało także jego dziecko. Czytaj dalej »
Nowe ogniska koronawirusa w regionie: „Samarytanin" w Toruniu i firma spod Tucholi
2020-09-16, 11:42Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 13 osób z Całodobowego Ośrodka Wsparcia „Samarytanin' w Toruniu. Zachorowali także pracownicy jednej z firm w powiecie tucholskim. Czytaj dalej »
Zaczyna się! Kolejni uczniowie i nauczyciele z toruńskiej szkoły na kwarantannie
2020-09-15, 18:2930 uczniów i 6 nauczycieli z X Liceum Ogólnokształcącego trafiło na kwarantannę - po wykryciu koronawirusa u jednego z uczniów. Czytaj dalej »
„Polska już odłączona od respiratora”. Welconomy Forum in Toruń głównie o pandemii
2020-09-14, 19:26Pandemia i co dalej? To główny temat, który przewija się przez Welconomy Forum in Toruń. Przedstawiciele rządu i eksperci w poniedziałek dyskutowali o przyszłości polskiej gospodarki w dobie koronawirusa. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590