W kwietniu urzędy pracy spodziewają się fali zwolnień. Pięć zapowiedzi już jest
Kujawsko-pomorskie firmy zgłaszają Powiatowym Urzędom Pracy konieczność redukcji zatrudnienia w związku z epidemią. Wśród firm planujących zwolnienia są zakłady z powiatów: bydgoskiego, tucholskiego oraz włocławskiego oraz sępoleńskiego, ale specjaliści prognozują, że to dopiero początek fali zwolnień.
Dane dotyczące zapowiedzi zwolnień grupowych na Kujawach i Pomorzu zebrał Wojewódzki Urząd Pracy. Mówi Wioletta Morawska z Działu Analiz WUP w Toruniu.
- Do końca marca było pięć zgłoszeń na 111 osób. Głównie były to branże przetwórstwa przemysłowego i działalności związanej z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznego.
Tak naprawdę zakłady czekały na ogłoszenie ustawy o tarczy antykryzysowej. Spodziewamy się więc zgłoszeń zwolnień możliwe że już od kwietna.
Na koniec marca bez pracy na Kujawach i Pomorzu pozostawało ponad 65 tys osób, to o blisko 2 tys mniej niż w lutym, ale WUP tłumaczy to tym, ze rejestracja bezrobotnych od połowy marca odbywała się tylko droga elektroniczną.
- To trochę utrudnia. Nie wszyscy mają skanery w domu, czasami klienci nie wiedzą jak poprawnie przesłać pliki.
Informacje jak zarejestrować się w urzędzie pracy znaleźć można na stronach internetowych PUP - ów.
Zobacz także
Zmieniają się zasady izolacji i kwarantanny. Rozporządzenie opublikowane w Dzienniku Ustaw
2022-02-10, 21:45Od 11 lutego br. zlikwidowana zostaje tzw. kwarantanna z kontaktu, od 15 lutego izolacja będzie trwała 7 dni, a kwarantanna dla domowników osoby izolowanej - tyle, ile izolacja - wynika z nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia opublikowanego… Czytaj dalej »
Pracownicy piszą skargi na pracodawców. Co szef zrobił w sprawie pandemii?
2022-02-10, 17:28Okręgowa Inspekcja Pracy w Bydgoszczy każdego miesiąca dostaje kilka skarg związanych z koronawirusem. Wcześniej pracownicy żalili się, że na terenie firmy są za mało chronieni przed zakażeniem, obecnie, że ta ochrona jest zbyt… Czytaj dalej »
Wojewoda w izolacji. Otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19
2022-02-09, 15:49Mikołaj Bogdanowicz poinformował o tym, że jest zakażony koronawirusem na swoim profilu na Facebooku. Czytaj dalej »
Ponad 70 punktów wymazowych, kilkanaście aptek. Sprawdź, gdzie zrobić test
2022-02-07, 17:50Nowy punkt wymazowy otwarty został w Inowrocławiu - przy hali widowiskowo-sportowej. W naszym regionie działa już ponad 70 stacjonarnych punktów, w których można zrobić test w kierunku COVID-19. Zgłaszają się też kolejne aptek… Czytaj dalej »
Bezpłatne maseczki ochronne dla bydgoszczan. Tu można je odebrać [wideo]
2022-02-02, 06:52Miasto Bydgoszcz rozpoczęło akcję rozdawania bezpłatnych maseczek dla mieszkańców. Pakowane po 5 sztuk można odbierać w wybranych szkołach i w Urzędzie Miasta przy ul. Grudziądzkiej. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590