Grupa G20 chce wesprzeć światową gospodarkę kwotą 5 bln dolarów
Przywódcy państw G20 na czwartkowej wideokonferencji postanowili, że przeznaczą co najmniej 5 bln dolarów na wsparcie światowej gospodarki w walce ze skutkami pandemii koronawirusa - ogłoszono we wspólnym oświadczeniu, wydanym po zakończeniu obrad.
– Jesteśmy zdecydowani stworzyć wspólny front przeciwko wspólnemu zagrożeniu. Musimy razem działać przeciwko społecznym, gospodarczym i finansowym skutkom pandemii – napisali liderzy 20 najbardziej rozwiniętych krajów świata w dokumencie, cytowanym przez agencję AFP.
Jak podaje agencja, w ramach zaoferowanej światowej gospodarce sumy, 344 mld dolarów ma pochodzić z Chin. Prezydent tego kraju Xi Jinping przy okazji wezwał kraje G20 do obniżenia ceł, które są przedmiotem sporu handlowego między Pekinem a Waszyngtonem, oraz do ułatwienia przepływów handlowych.
Członkowie G20 zobowiązali się również do współpracy z organizacjami międzynarodowymi „w celu wdrożenia solidnego, spójnego, skoordynowanego i szybkiego zestawu środków finansowych”. Wezwali również te instytucje, w tym Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW), aby „pomogły krajom wschodzącym i rozwijającym się poradzić sobie ze wstrząsami gospodarczymi i społecznymi, wywołanymi Covid-19".
Zobacz także
Zamiast dziesięciu osobnych wymazów, jeden zmieszany. Testów będzie więcej?
2020-04-27, 13:17Jest pomysł jak zwiększyć liczbę testów na obecność koronawirusa w regionie! Marszałek województwa zwrócił się do sanepidu o opinię i zgodę na pobieranie próbek na Covid-19 w tak zwanym systemie niemieckim. Czytaj dalej »
Zakażona dyrektorka szpitala: „Dodatni wynik był dla mnie wielkim szokiem”
2020-04-27, 12:30Jak wygląda życie codzienne z koronawirusem - opowiada Polskiemu Radiu PiK Wanda Korzycka-Wilińska, szefowa bydgoskiego szpitala im. Biziela. Czytaj dalej »
Kwarantanna w zgromadzeniu w Chełmnie. Klasztor został zamknięty
2020-04-27, 11:55Koronawirusa wykryto u jednej z zakonnic ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Świętego Wincentego a Paulo w Chełmnie. Czytaj dalej »
Pobiorą 140 próbek w godzinę! Nowoczesne laboratorium przy szpitalu zakaźnym
2020-04-27, 07:55Kontener do szybkiej diagnostyki osób potencjalnie zakażonych koronawirusem przekazuje dziś szpitalowi zakaźnemu w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Międzynarodowych. Czytaj dalej »
Maseczki, przyłbice i dystans. To były wyjątkowe wybory
2020-04-26, 22:00Wybory w Aleksandrowie Kujawskim i Ciechocinku bez incydentów i zakłócania ciszy wyborczej. Policja nie musiała podejmować żadnych interwencji. Wyborcy stosowali się też do specjalnych środków ostrożności w związku z epidemią… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590