Pakiet antykryzysowy w regionie dla firm. Pomoc dla służby zdrowia i bezdomnych
Marszałek województwa Piotr Całbecki przedstawił dziś założenia tzw. regionalnego pakietu antykryzysowego, który zakłada miedzy innymi pomoc kujawsko-pomorskiemu biznesowi. Urząd Marszałkowski zamierza także wesprzeć bezdomnych i służbę zdrowia.
W ramach pakietu dla firm przygotowano pożyczki. - Na bardzo atrakcyjnych warunkach, symbolicznie oprocentowane. Chcemy je przeznaczyć dla firm, które jak tlenu potrzebują teraz gotówki po to choćby, żeby podtrzymać stan zatrudnienia – tłumaczy Piotr Całbecki.
Bezzwrotna pomoc ma z kolei trafić do firm, które chwilowo na czas kryzysu postanowiły się przebranżowić lub rozszerzyć działalność i produkują środki potrzebne do walki z koronawirusem. Dziś Urząd Marszałkowski rozpoczyna między innymi dystrybucję maseczek ochronnych produkowanych przez Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych.
Władze regionu chcą wsparciem objąć także osoby bezdomne, będące w grupie ryzyka, jeśli chodzi o możliwość zachorowania na Covid- 19. W tym celu wykorzystane zostaną tzw. domy holenderskie zakupione w czasie nawałnicy. W Daglezji w Przysieku oraz w Ośrodku Wilga w Górznie mają z kolei powstać tzw. miejsca wytchnieniowe dla personelu medycznego na co dzień walczącego z pandemią.
Wszystkie projekty finansowane są z RPO.
Zobacz także
Kujawsko-Pomorskie: 4 nowe przypadki koronawirusa. Zmarły 2 osoby
2020-06-13, 10:59Służby wojewody poinformowały o 4 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w powiatu toruńskiego i 1 osoba z województwie kujawsko-pomorskim. Wśród nich jest jedna osoba z Bydgoszczy, dwie zpowiatu bydgoskiego. Czytaj dalej »
Bez strasznej trwogi - tak gość Rozmowy Dnia ocenia stan biznesu w regionie
2020-06-12, 14:13- Wiele wskazuje na to, że pandemia nie spowoduje dużego kryzysu na terenie Pomorza i Kujaw - mówi Iwona Michałek - wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zdaniem gościa dzisiejszej Rozmowy Dnia są już pierwsze sygnały… Czytaj dalej »
Szef MON w Brodnicy: Żołnierze podczas epidemii uchronili tysiące istnień ludzkich
2020-06-09, 15:34Dzięki służbie żołnierzy podczas epidemii koronawirusa zostało uchronione tysiące istnień ludzkich - powiedział we wtorek w Brodnicy minister obrony Mariusz Błaszczak. Podkreślił, że pomimo zniesienia większości obostrzeń ich… Czytaj dalej »
Maturzyści: dzięki „koronaferiom” dobrze się przygotowaliśmy. Matematyka nie straszna?
2020-06-09, 14:32Ponad 17 tysięcy abiturientów przystąpiło we wtorek do pisemnego egzaminu z matematyki w województwie kujawsko-pomorskim. Czytaj dalej »
Robili seniorom zakupy i wyprowadzali psy na spacer. Dziś usłyszeli: dziękuję
2020-06-09, 10:41Akcja „Grudziądzka Pomoc Sąsiedzka” zakończona. Od marca do końca maja udało się pomóc stu seniorom w prostych życiowych potrzebach. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590