Pracownicy piszą skargi na pracodawców. Co szef zrobił w sprawie pandemii?
Okręgowa Inspekcja Pracy w Bydgoszczy każdego miesiąca dostaje kilka skarg związanych z koronawirusem. Wcześniej pracownicy żalili się, że na terenie firmy są za mało chronieni przed zakażeniem, obecnie, że ta ochrona jest zbyt intensywna...
- Te skargi z ostatniego okresu dotyczą już bardziej kwestii związanych z samym informowaniem, czy chęcią informowania pracodawcy np. o posiadaniu certyfikatu coviodowego, czy też o organizowania szczepień dla wszystkich pracowników, bo szef wtedy ma większy komfort i zabiega w ten sposób o bezpieczeństwo pracowników.
Spora część społeczeństwa nie chce się szczepić, więc część pracowników czuje się urażona tym, że ktoś chce ich zaszczepić w pracy lub, że pracodawca w ogóle pyta, czy ktoś jest zaszczepiony. Są firmy, w których pracownicy wręcz życzą sobie pracować w brygadach osób zaszczepionych, i żeby oddzielać jedną grupę od drugich. To oczywiście budzi kontrowersje i nie jest komfortowe, ponieważ powoduje podziały w załodze, ale jednak są firmy, w których udało się to zorganizować - mówi zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Bydgoszczy, Waldemar Adametz.
Do Okręgowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy trafia co miesiąc około 5 skarg związanych z SARS -Cov 2
Sanepid w styczniu wystawił ponad 400 mandatów w ponad 900 skontrolowanych miejscach pracy.
Więcej w materiale Moniki Siwak.
Zobacz także
Rozprawy bez udziału publiczności. Ograniczenia w sądach
2020-03-12, 14:01Prezes Sądu Okręgowego w Toruniu Barbara Wiśniewska podjęła w czwartek decyzję o ograniczeniu dostępu osób postronnych do sal rozpraw i innych pomieszczeń sądu. Rozprawy będą toczyły się bez udziału publiczności i mediów. Czytaj dalej »
Harcerze robią zakupy seniorom. Obywatelskie Patrole Pomocy w Koronowie
2020-03-12, 13:23Instruktorzy Hufca ZHP Koronowo utworzyli mobilne Obywatelskie Patrole Pomocy. To odpowiedź na apel rządu i samorządów, by w czasie ryzyka zarażenia koronawirusem pomagać starszym ludziom. Czytaj dalej »
Biletu nie kupisz u kierowcy. Bydgoski Zarząd Dróg chroni pracowników
2020-03-12, 12:47Od soboty (14 marca) w bydgoskich autobusach i tramwajach nie będzie można kupić biletów u motorniczego i kierowcy. To środek prewencji przed koronawirusem podjęty przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Czytaj dalej »
Poseł Latos: W walce z koronawirusem trzeba działać bardzo wcześnie i radykalnie
2020-03-12, 10:58- Środki ostrożności, które zostały podjęte w sprawie zagrożenia epidemiologicznego są zasadne, ale powinniśmy unikać paniki - mówił poseł Tomasz Latos, przewodniczący sejmowej komisji zdrowia, który był gościem „Rozmowy… Czytaj dalej »
Oddział nowotworów przeniosą do szpitala dziecięcego. Chcą chronić pacjentów
2020-03-12, 09:14Oddział chemioterapii nowotworów, w związku z zagrożeniem koronawirusem, zostanie po niedzieli przeniesiony z budynku, w którym znajduje się szpital zakaźny w Toruniu do szpitala dziecięcego - poinformował rzecznik lecznicy. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590