Bydgoska Straż Miejska znów oddelegowana do zadań covidowych. Prosi o wyrozumiałość
Wojewoda kujawsko-pomorski zdecydował, że municypalni mają od 9 stycznia wspierać policję w działaniach profilaktycznych związanych z pandemią koronawirusa. Ta współpraca ma potrwać miesiąc i jest priorytetowa.
Chodzi m.in. o kontrolę przestrzegania zasad sanitarnych w przestrzeni publicznej, o kontakt z osobami przebywającymi w kwarantannie, a tych, zgodnie z przewidywaniami epidemiologów, może być wkrótce dużo więcej.
„Zgodnie z ponownym Zarządzeniem Wojewody Kujawsko – Pomorskiego z dnia 5 stycznia 2022 roku (...) straże gminne / miejskie w naszym województwie, w tym Straż Miejska w Bydgoszczy, zostaną użyte do wspólnych zadań z Policją (...) w szczególności do:
organizacji wspólnych patroli z Policją zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; prowadzenie innych form współpracy straży gminnych (miejskich) z właściwymi terytorialnie jednostkami Policji, w tym odnośnie weryfikacji realizacji nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa powszechnie obowiązującego, w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 (...).
Wojewoda Kujawsko – Pomorski powyższe zarządzenie wprowadził na okres 30 dni.
Biorąc powyższe pod uwagę informujemy mieszkańców, że obecnie realizowane są głównie zgłoszenia związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Natomiast pozostałe działania wykonywane są w miarę możliwości w ramach posiadanych sił i środków. W związku z tym prosimy bydgoszczan o wyrozumiałość" - zawiadamia w komunikacie Straż Miejska w Bydgoszczy.
Zobacz także
Region: kolejne 10 osób zakażonych koronawirusem; łącznie 47 chorych [wideo]
2020-03-29, 15:03W woj. kujawsko-pomorskim potwierdzono kolejne 10 przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie chorych jest 47 osób — poinformował w niedzielę po południu rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól. Czytaj dalej »
Przyłbice dla walczących z koronawirusem powstają na UTP. Brawo!
2020-03-29, 11:23Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy rozpoczął produkcję przyłbic ochronnych, by wesprzeć służbę zdrowia w walce z koronawirusem. Czytaj dalej »
Bydgoskie Centrum Onkologii: co się zmieniło w czasie epidemii koronawirusa?
2020-03-29, 09:00Centrum Onkologii w Bydgoszczy stara się pracować normalnie, choć nie bez koniecznych ograniczeń. Oddziały szpitalne przyjmują pacjentów. Przeprowadza się operacje. - Nie ma jednak odwiedzin - mówi Polskiemu Radiu PiK Agnieszka Bielińska… Czytaj dalej »
Ulga dla tych, którzy walczą z epidemią. Są dwa miejsca odpoczynku i relaksu
2020-03-29, 07:30Cel jest jeden: personel medyczny ma 'złapać oddech' i nabierać sił do dalszej pracy. Samorząd województwa uruchomił dwa tzw. ośrodki wytchnieniowe dla pracowników szpitali, które przyjmują pacjentów z koronawirusem. Czytaj dalej »
Koronawirus w Polsce: 157 nowych przypadków, jedna osoba nie żyje
2020-03-28, 22:16- Mamy 157 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - podało w sobotę wieczorem (28.03.) Ministerstwo Zdrowia. Liczba chorych w kujawsko- pomorskim się nie zmieniła. W regionie… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590