Prezydent Torunia: Łóżek covidowych wystarczy, nowe nie powstaną
- Nie będzie dodatkowych miejsc covidowych w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu - poinformował na konferencji prasowej prezydent Michał Zaleski.
W piśmie do ministerstwa zdrowia samorząd i dyrekcja szpitala wyjaśniali, że ograniczy to przyjmowanie pacjentów z innymi schorzeniami. Dokument został rozpatrzony pozytywnie.
- Otrzymaliśmy zmianę decyzji. Wojewoda zdecydował się, aby utrzymać w szpitalu miejskim 48 łóżek – czyli tyle, ile prosiliśmy ministra zdrowia, za pośrednictwem wojewody. Dzisiaj 32 łóżka są zajęte, więc 48 to na dziś liczba wystarczająca – tłumaczy prezydent Zaleski.
W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu wyznaczonych jest 90 łóżek covidowych, a faktycznie utworzono tam 68, w tym 14 dla dzieci. - Zajętych na dziś jest 51 – mówił prezydent.
Zobacz także
Rzecznik wojewody: 179 zakażeń to ogniska rodzinne, w szpitalach 180 wolnych miejsc
2020-10-01, 17:07Rekord zakażeń koronawirusem odnotował nasz region w czwartek (1 października). Zachorowało aż 179 nowych osób. - Są to głównie małe ogniska rodzinne. Nie odnotowaliśmy żadnych większych ognisk w naszym województwie - komentuje… Czytaj dalej »
Siedem szkół z regionu zamkniętych, 40 ma lekcje zdalne. Przez epidemię
2020-09-30, 16:49Koronawirus w kujawsko- pomorskich szkołach: rośnie liczba placówek, którym pandemia reorganizuje plan zajęć. Czytaj dalej »
Tylko dwa wolne respiratory dla chorych na Covid-19 w szpitalu w Grudziądzu
2020-09-30, 14:06- W naszym szpitalu, który obecnie działa na II i III poziomie, czyli jako zakaźny i wielospecjalistyczny, mamy obecnie dwa wolne miejsce pod respiratorem dla pacjentów z Covid-19 - informuje rzecznik prasowa urzędu miasta w Grudziądzu… Czytaj dalej »
Starosta sępoleński zakażony koronawirusem. 20 osób z urzędu na kwarantannie
2020-09-30, 13:11Jarosław Tadych dowiedział się w środę, że choruje na Covid-19. Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim jest czynne w ograniczonym zakresie, bo część pracowników skierowano na kwarantannę. Czytaj dalej »
70-latek z Covid-19 zmarł, bo nie było miejsca na OIOM-ie. NFZ domaga się wyjaśnień
2020-09-30, 11:41Kujawsko Pomorski NFZ wyjaśnia, jak doszło do śmierci pacjenta z Covid-19 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu. W weekend na oddziale zakaźnym placówki zmarł 70-letni mężczyzna z powiatu rypińskiego, zanim udało się znaleźć… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590