Prezydent Torunia: Łóżek covidowych wystarczy, nowe nie powstaną
- Nie będzie dodatkowych miejsc covidowych w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu - poinformował na konferencji prasowej prezydent Michał Zaleski.
W piśmie do ministerstwa zdrowia samorząd i dyrekcja szpitala wyjaśniali, że ograniczy to przyjmowanie pacjentów z innymi schorzeniami. Dokument został rozpatrzony pozytywnie.
- Otrzymaliśmy zmianę decyzji. Wojewoda zdecydował się, aby utrzymać w szpitalu miejskim 48 łóżek – czyli tyle, ile prosiliśmy ministra zdrowia, za pośrednictwem wojewody. Dzisiaj 32 łóżka są zajęte, więc 48 to na dziś liczba wystarczająca – tłumaczy prezydent Zaleski.
W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu wyznaczonych jest 90 łóżek covidowych, a faktycznie utworzono tam 68, w tym 14 dla dzieci. - Zajętych na dziś jest 51 – mówił prezydent.
Zobacz także
Gdzie są moje wyniki testu na koronawirusa? – pyta bydgoszczanka! W Warszawie, Poznaniu czy Bydgoszczy?
2020-03-17, 18:31Kilka dni mieszkanka Bydgoszczy nie mogła dowiedzieć się jaki jest wynik testu, który miał odpowiedzieć czy jest zarażona koronawirusem. Czytaj dalej »
Nowy szef kujawsko-pomorskiego Sanepidu
2020-03-17, 18:03Nowym szefem wojewódzkiego Sanepidu w Kujawsko-Pomorskiem został Wojciech Koper, dotychczasowy inspektor sanitarny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Czytaj dalej »
Trwają starania o maszynę do testów na koronawirusa w Toruniu
2020-03-17, 17:29Czy do Torunia trafi maszyna dzięki której wyniki testów na koronawirusa będą znane już po 2 godzinach? Prezydent Michał Zaleski zapewnił na konferencji prasowej, że miasto skontaktuje się w tej sprawie z władzami Poznania, do którego… Czytaj dalej »
Zawieszają wybory rektora albo głosują elektronicznie. Na co decydują się uczelnie?
2020-03-17, 16:39W związku z epidemią koronawirusa, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy zawiesił wybory rektora. Z kolei na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego trwa posiedzenie Senatu. Czytaj dalej »
Wizyt nie ma, odwołane operacje. Ograniczenia w szpitalach we Włocławku i w Żninie
2020-03-17, 15:17Szpital we Włocławku zawiesił działanie zespołu poradni specjalistycznych. Można się z nimi kontaktować tylko telefonicznie. Z kolei w szpitalu w Żninie zawieszono planowane operacje i zabiegi. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590